Koronawirus w Polsce. Na Warmii i Mazurach aż dwa szpitale tymczasowe!

Szpital, łóżko
Autor: Pixabay Szpitale tymczasowe na Warmii i Mazurach będą mieścić się w Szczytnie i Nidzicy.

Znamy dokładną lokalizację szpitali tymczasowych we wszystkich województwach. W warmińsko-mazurskim tego typu placówki będą aż dwie. Powstanę one w Szczytnie i Nidzicy. Stworzona została również baza personelu i wolontariuszy do walki z epidemią koronawirusa. Poszukiwani są również chętni do opieki nad zakażonymi pacjentami.

Zgodnie z zapowiedziami rządu w kraju powstają szpitale tymczasowe, które będą przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. W województwie warmińsko-mazurskim będzie to szpital w Szczytnie oraz Nidzicy. Początkowo spekulowano o hali Expo Mazury w Ostródzie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: w Ostródzie powstanie szpital tymczasowy? Hala Expo Mazury spełnia wymogi

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Personel poszukiwany

Poszukiwany jest personel do pracy w szpitalach i oddziałach zakaźnych, a także planowanych szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy. Do zgłaszania się zachęca Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Stworzona została do tego specjalna baza osób chętnych do opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem na Warmii i Mazurach.

Zgłoszenia można kierować na adres mail: praca.covid@uw.olsztyn.pl lub telefonicznie: 797 829 617 (codziennie w godz. 8 – 19).

Według ostatnich danych w woj. warmińsko-mazurskim na koronawirusa zachorowało 8013 osób. Wyzdrowiało 2652 pacjentów, a 95 - zmarło. Wykonano 115032 testy na obecność COVID. W kwarantannie przebywa 19854 pacjentów, a pod nadzorem epidemiologicznym - 2065.

Zakażone koronowirusem rodzeństwo nie żyje