Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpital w Ostródzie wraca do normalności [AUDIO]

2020-06-02 16:43 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego szpital w Ostródzie od 1 czerwca (poniedziałek) przestał być jednoimienną placówką. Ostródzki szpital wraca do normalności, ponieważ koronawirus na Warmii i Mazurach nie jest tak groźny jak np. na Śląsku. W naszym regionie od 26 maja nie odnotowanego nowego przypadku zakażenia. Wojewoda podjął też decyzje dotyczące szpitali w Giżycku, Piszu i Elblągu.

Szpital w Ostródzie już nie jest jednoimienny

Zmiany nie oznaczają, że szpital w Ostródzie nie przyjmie osób zakażonych koronawirusem lub z podejrzeniem COVID-19. Nadal do ich dyspozycji pozostają 63 łóżka, w tym 10 łóżek intensywnego nadzoru medycznego oraz 10 respiratorów.
 

- Wojewoda warmińsko-mazurski odwołał polecenie, na mocy którego szpital w Ostródzie został przeprofilowany na jednoimienny szpital zakaźny. W ten sposób od 1 czerwca placówka może świadczyć inne świadczenia zdrowotne - mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego

Co ze szpitalami w Elblągu, Giżycku i Piszu?

Wojewoda podjął też decyzje dotyczące szpitala miejskiego w Elblągu, szpitala powiatowego w Giżycku i Piszu. Z tych placówek została zdjęta decyzja o pozostanie w stanie podwyższonej gotowości. Artur Chojecki swoje postanowienia konsultował z ministerstwem zdrowia.

W województwie warmińsko-mazurskim na koronawirusa zachorowało 179 osób. Jeden pacjent zmarł, a 158 osób wyzdrowiało.

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.