Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus na Warmii i Mazurach. ZASKAKUJĄCE statystyki! [RAPORT, 28 września]

2020-09-28 12:22

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Po ostatnich dniach, kiedy w naszym regionie pojawiało się ponad 80 przypadków koronawirusa, w poniedziałek (28 września), nastąpił drastyczny spadek zachorowań. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 15 nowych przypadków. Sprawdź szczegóły!

15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. To znacznie mniejsza liczba niż w ostatnich dniach, kiedy przyrost dzienny w woj. warmińsko-mazurskim oscylował wokół 100 przypadków. Zakażenia z raportu opublikowanego 28 września dotyczą powiatów: działdowskiego (dziewczynka, młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, młody mężczyzna, czterech mężczyzn w średnim wieku), ostródzkiego (młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku), olsztyńskiego (kobieta w średnim wieku, starszy mężczyzna), nowomiejskiego (młody mężczyzna, starszy mężczyzna) i braniewskiego (kobieta w średnim wieku).

Starszy mężczyzna z powiatu nowomiejskiego jest hospitalizowany. Pozostałe osoby w izolacji domowej. W sumie na Warmii i Mazurach, od początku epidemii, zachorowało 1526 osób, najwięcej w Olsztynie (204). Jest 896 ozdrowieńców, a 13 pacjentów zmarło. Tymczasem w całej Polsce koronawirusem zaraziło się 88 636 osób. Zmarło 2447 pacjentów.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tym razem będzie łatwiej? Zapomnij

Pytanie 1 z 10
Która z tych linii granicznych jest najdłuższa?
Dzień profilaktyki onkologicznej w Radomiu