Koronawirus Olsztyn: Sąd rejonowy odkłada sprawy do 17 kwietnia

2020-03-24 9:31
Sąd - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay / succo Koronawirus hamuje pracę sądów, również tych w Olsztynie.

Epidemia koronawirusa w Polsce torpeduje działania wielu firm i instytucji. Dotyczy to również sądów. Olsztyński Sąd Okręgowy zdjął sprawy z wokand do końca marca. Przerwa w Sądzie Rejonowym potrwa aż do 17 kwietnia.

W sądach odbywać się będą tylko rozprawy dotyczące spraw określonych mianem pilnych. To nie jedyne ograniczenia wprowadzone przez olsztyńskie sądy. Każda osoba, która wejdzie do budynku sądu, będzie mieć mierzoną temperaturę. Każdy, kto odmówi badania lub będzie mieć temperaturę powyżej 38 stopni, nie zostanie wpuszczony.

Do 17 kwietnia wstrzymane zostały też osobiste przyjmowanie interesantów przez prezesa i wiceprezesów sądu. Zakaz ten obejmuje też pracowników zespołów kuratorskiej służby sądowej, sekretariatów wydziałów, sekcji i biura obsługi interesantów.

Wstrzymano ponadto udostępnianie akt w czytelniach akt, wydziałach i archiwum Sądu Rejonowego w Olsztynie. Ponadto biuro podawcze nie przyjmuje korespondencji bezpośrednio od interesantów. Można ją wysyłać tylko pocztą.

Prezes sądu nie ma koronawirusa

Przypomnijmy, że kwarantannie domowej poddany był prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Maciej Nawacki. Sędzia nie jest jednak zakażony koronawirusem.

Najnowsze informacje o koronawirusie w Polsce i na świecie znajdziesz POD TYM LINKIEM.

ZOBACZ WIĘCEJ: Leki i produkty, które warto mieć w domu - przygotuj się na koronawirusa

PRZECZYTAJ TAKŻE: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Jak dzieci spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE