Koronawirus: ponad 800 zakażonych w Polsce, rekordowy przyrost dzienny na Warmii i Mazurach!

2020-08-07 12:20 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Piątek (7 sierpnia) to niestety kolejny dzień "rekordów", jeśli chodzi o dzienny przyrost zakażonych koronawirusem w Polsce i na Warmii i Mazurach. Mamy aż 809 nowych przypadków zakażenia w całym kraju. W sumie pękła bariera 50 tysięcy zakażonych! W woj. warmińsko-mazurskim odnotowano rekordowe 17 przypadków. W sumie w naszym regionie zachorowało już 431 osób. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus w Polsce, rekord zakażeń

809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Aż 259 z nich to pacjenci ze Śląska. Ponad 100 nowych zakażeń odnotowano tez w Małopolsce i na Mazowszu. To oznacza, że w naszym kraju przekroczona została kolejna bariera, 50 tysięcy zachorowań. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wykryto dokładnie 50324 przypadki. 1787 pacjentów zmarło.

Warmińsko-mazurskie: koronawirus rozsiany po całym regionie

"Rekordowy" dzień również na Warmii i Mazurach. W naszym regionie potwierdzono aż 17 nowych przypadków koronawirusa. Co gorsza, COVID-19 został rozsiany po całym województwie. Stale rośnie liczba zakażonych w Olsztynie. W piątek (7 sierpnia) potwierdzono zakażeniu u chłopca, starszego mężczyzny i dwóch mężczyzn w średnim wieku.

Cztery nowe zakażenia również w powiecie giżyckim, gdzie zachorowała starsza kobieta, kobieta w średnim wieku i dwóch starszych mężczyzn. Pozostali pacjenci to: młoda kobieta z powiatu działdowskiego, młody mężczyzna z powiatu olsztyńskiego, starszy mężczyzna z powiatu węgorzewskiego, starsza kobieta z powiatu ostródzkiego, młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu bartoszyckiego oraz 3 osoby z powiatu olsztyńskiego: chłopiec, młoda kobieta i starsza kobieta.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

W sumie na Warmii i Mazurach już 431 osób zachorowało na koronawirusa, najwięcej w powiecie iławskim (73). Rośnie też liczba ozdrowieńców. Walkę z COVID-19 wygrali kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu iławskiego. Od początku epidemii 284 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego wyleczyły koronawirusa. W regionie zmarło dwoje pacjentów.

Okradł kościół w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.