Warmińsko-mazurskie: koronawirus SPARALIŻOWAŁ pracę sądu! Sędzia i jego żona zakażeni COVID-19!

2020-08-07 8:16 SCH
Sąd Rejonowy w Bartoszycach
Autor: Google Street View Koronawirus w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach. Zakażonych jest dwoje pracowników.

U dwóch pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach wykryto koronawirusa. W związku z tym odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy zaplanowane na piątek (7 sierpnia). Na COVID-19 zachorował jeden z sędziów, wracający z urlopu wraz z żoną, która również jest pracownikiem sądu i także zaraziła się koronawirusem.

Koronawirus w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie bartoszyckim, gdzie do niedawna nie było ani jednego aktywnego przypadku COVID-19. Koronawirusa stwierdzono u sędziego i jego żony zdiagnozowano w środę (5 sierpnia) wieczorem.

Małżonkowie zostali objęci kwarantanną. W izolacji znajdują się również inni pracownicy sądu, z którymi zakażone małżeństwo miało kontakt w miejscu pracy. Chodzi o dwóch sędziów, dwóch asystentów sędziego, pięciu kuratorów i trzech urzędników sądowych. Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach niezwłocznie podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia 2020 r. posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych.

- O zdarzeniu zawiadomiono właściwe administracyjnie nadrzędne organy wymiaru sprawiedliwości oraz miejscowego powiatowego inspektora sanepidu, który wypowie się, czy istnieje konieczność podjęcia decyzji o czasowym zaprzestaniu działalności sądu i objęcia kwarantanną innych osób - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Bartoszyce: koronawirus sparaliżował pracę sądu

Jak do tej pory nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem u innych pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach i u osób przebywających w sądzie. Sąd Rejonowy w Bartoszycach obecnie pracuje w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku sądu.

Należy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na wejście do budynku sądu i dłuższym niż zazwyczaj oczekiwaniem na załatwieniem swojej sprawy. W sądzie działa biuro podawcze i kasa.

Okradł kościół w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.