Rekordowy przyrost dzienny w Polsce, nowe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach!

2020-08-06 16:14 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Czwartek (6 sierpnia) to kolejny dzień z rekordowym przyrostem dziennym w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 726 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jest też kilkunastu zakażonych z Warmii i Mazur. Duży wzrost zachorowań odnotowano w powiecie, gdzie do tej pory potwierdzono tylko jeden przypadek COVID-19. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus: rekord zakażeń w Polsce, kilkanaście nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Koronawirus w Polsce. W czwartek (6 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 726 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tylko podczas jednej doby ponad 100 osób zachorowało na Śląsku, Małopolsce i Mazowszu. W sumie w całym naszym kraju liczba zakażeń zbliża się do 50 tysięcy. Na COVID-19 zachorowało już 49515 osób. Zmarło 1774 pacjentów.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Duży wzrost zachorowań

Coraz gorsza jest też sytuacja na Warmii i Mazurach. Czwartek (6 sierpnia) był kolejnym dniem z kilkunastoma nowymi przypadkami koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. W sumie już 414 osób z naszego regionu zachorowało na COVID-19.

Kim są zakażeni pacjenci? To młoda kobieta z Olsztyna, starszy mężczyzna z powiatu szczycieńskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu węgorzewskiego, starsza kobieta z powiatu olsztyńskiego, starsza kobieta z Elbląga i starszy mężczyzna z powiatu ostródzkiego.

Nowe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach

Jest też 6 nowych zakażeń w powiecie bartoszyckim, gdzie jedyne ognisko koronawirusa to jak dotąd 85-letnia kobieta z miejscowości Spytajny, która zmarła na COVID-19. Zarażeni koronawirusem zostali: starsza kobieta, kobieta w średnim wieku, starszy mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku i 2 dziewczynki. Najgorzej wygląda sytuacja w powiecie iławskim, gdzie zakażone zostały 73 osoby.

Rośnie też liczba ozdrowieńców. Walkę z koronawirusem wygrała dziewczynka i młoda kobieta z powiatu piskiego oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu iławskiego. W sumie na Warmii i Mazurach COVID-19 wyleczyły 282 osoby. Od początku epidemii zmarło dwoje pacjentów.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE]

Co mówią pozostałe statystyki? Od początku epidemii na Warmii i Mazurach wykonano ok. 55 tysięcy testów na obecność COVID-19. Hospitalizowanych jest 24 pacjentów. W kwarantannie przebywa 1371 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 619.

Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.