Tramwaje w Olsztynie przestaną jeździć! Będą utrudnienia w ruchu! Od kiedy i na jak długo?

2020-08-05 8:33 SCH
Tramwaj Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Tramwaj w Olsztynie

Kursowanie wszystkich linii tramwajowych w Olsztynie zostanie niebawem zawieszone! Pasażerowie będą musieli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Dlaczego? Powodem decyzji są roboty prowadzone w związku z naprawami torowiska. Korzystanie z tramwajów w Olsztynie nie będzie możliwe w dniach 7-13 sierpnia.

Komunikacja miejska w Olsztynie. Tramwaje przestaną jeździć

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w dniach 7-13 sierpnia 2020 roku prowadzone będą roboty związane z naprawami gwarancyjnymi torowisk tramwajowych. Na ten czas zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prace obejmą odcinki torów na al. Sikorskiego, ul. Płoskiego, ul. Witosa oraz ul. Tuwima. Polegać będą m.in. na regulacji torów i wymianie odcinków szyn. W związku z pracami zawieszone zostanie kursowanie wszystkich linii tramwajowych (nr 1, 2, 3).

Za linie nr 1 i 2 uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (odpowiednio Z-1 i Z-2), kursująca według rozkładu jazdy zbliżonego do linii tramwajowych. Na linii nr 3, która ze względu na okres wakacji funkcjonuje w ograniczonym zakresie, nie będzie uruchamiana komunikacja zastępcza.

Olsztyn: możliwe utrudnienia w ruchu

Ponadto w miejscach prowadzenia robót mogą dodatkowo wystąpić utrudnienia w ruchu indywidualnym. Dotyczy to przede wszystkim obrębów takich skrzyżowań jak: Sikorskiego/Obrońców Tobruku, Sikorskiego/Tuwima, Płoskiego/Witosa czy Witosa/Janowicza.

O szczegółach dotyczących funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej (Z-1 i Z-2) będą informowały komunikaty umieszczone na przystankach i w pojazdach, elektroniczne tablice informacji pasażerskiej oraz komunikaty głosowe emitowane w tramwajach.

Ukradł wkrętarkę w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.