Koronawirus w Olsztynie. Mobilny punkt szczepień pod szpitalem przestaje istnieć

2021-10-18 11:35
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Od poniedziałku, 18 października, nie działa mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie. Chętni do przyjęcia szczepionki Johnson & Johnson mogą zrobić to w Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego. Skąd ta zmiana? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Zlokalizowany przed budynkiem NFZ i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 funkcjonował od czerwca. Został zorganizowany przez wojewodę wspólnie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym.

- Teraz zadania punktu mobilnego przejmuje stacjonarnie nasza Poradnia Medycyny Rodzinnej przy Żołnierskiej 18A, więc poza miejscem, dla pacjenta nic się nie zmienia. Będą obowiązywały tam te same zasady i godziny - powiedział PAP rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz. Zaprzestanie funkcjonowania mobilnego punktu spowodowane jest czynnikami pogodowymi.

Osoby pełnoletnie, chętne do szczepienia jednodawkowym preparatem J&J mogą przychodzić we wtorki i czwartki w godz. 13-15. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 1,3 mln szczepień. W regionie jest ponad 605 tys. osób w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką J&J.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szpital Uniwersytecki w Olsztynie. Dyrektor rezygnuje ze stanowiska!

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?
dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE