Koronawirus. Badania nauczycieli na COVID-19. Warmińsko-mazurskie w czołówce!

2021-01-20 9:18 sch
Koronawirus test
Autor: Pixabay Znane są wyniki badań na koronawirusa nauczycieli z warmińsko-mazurskiego.

Znane są wyniki badań nauczycieli na obecność koronawirusa. Dobrowolnym testom poddało się ponad 136 tysięcy osób. Zakażonych było 2591 przebadanych nauczycieli, czyli ok. 2 proc. W jednej ze statystyk przoduje województwo warmińsko-mazurskie. Sprawdź szczegóły!

Testowane i badanie nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkół na obecność koronawirusa odbywało się w dniach 11-17 stycznia. Przebadano ponad 136 tysięcy osób. Pozytywny wynik testu uzyskało 2591 osób, czyli ok. 2 proc wszystkich przebadanych.

Koronawirus: Testy nauczycieli. Ilu przebadanych w warmińsko-mazurskim?

W województwie warmińsko-mazurskim przebadało się 7,9 tys. nauczycieli. W skali kraju to niewiele, jednak patrząc na frekwencję, Warmia i Mazury są w krajowej czołówce. 87 proc. nauczycieli z naszego regionu zdecydowało się na dobrowolne badanie. Tak wysoka frekwencja była tylko na Pomorzu. W warmińsko-mazurskim 3 proc. badanych osób otrzymało pozytywny wynik testu, czyli ok. 250 osób.

CZYTAJ TEŻ: Wstrząsająca tragedia na zamarzniętym jeziorze Kisajno! Na lodzie zostały tylko wędki

Warmińsko-mazurskie w czołówce

Badania były dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Jak informuje GIS, najchętniej badaniu poddawali się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim (87 proc.), podkarpackim (85 proc.) i zachodniopomorskim (83 proc.) oraz lubelskim, lubuskim i łódzkim (81 proc.). Najmniej chętnie poddawały się badaniu osoby w województwach: podlaskim (72 proc.) i opolskim (71 proc.).

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

dr Tomasz Karauda: W tym tempie szczepień odporność Polaków za 4-5 lat