Wybory

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Koronawirus w Polsce. Na Mazurach pójdą do urn pomimo epidemii! Wybory w niedzielę

2020-03-19 9:26

Rząd i specjaliści zalecają Polakom pozostawanie w domach i unikanie skupisk ludzi w związku z rozprzestrzeniającym się w naszym kraju koronawirusem. A co jeśli w najbliższą niedzielę (22 marca) trzeba spełnić obywatelski obowiązek i pójść na głosowanie? Tak jest m.in. w Białej Piskiej na Mazurach.

Wybory na Mazurach już w ten weekend

W Polsce w związku z epidemią koronawirusa odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły, przedszkole, żłobki i uczelnie. Zamknięto też kina, teatry, muzea oraz restauracje. Jednym z wielu szeroko komentowanych tematów jest termin wyborów prezydenckich. Czy I tura odbędzie się 10 maja? Wszystko wskazuje na to, że tak. Tymczasem w najbliższy weekend w pięciu gminach odbędą się wybory uzupełniające na radnych gmin oraz wójtów. Z domów do urn wyborczych może ruszyć kilka tysięcy obywateli.

Uzupełniające wybory lokalne w najbliższą niedzielę mają zostać przeprowadzone w pięciu gminach w województwie małopolskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim, a konkretnie w Białej Piskiej, liczącej niespełna 4 tys. mieszkańców.

W środę (18 marca) Urząd Miejski w Białej Piskiej poinformował, że wybory uzupełniający do Rady Miejskiej odbędą się zgodnie z planem. - Komisarz wyborczy podjął ostateczną decyzję i dzisiaj poinformował nas, że wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Białej Piskiej, zaplanowane na 22 marca w Bemowie Piskim, odbędą się w tym terminie - czytamy w informacji UM Biała - Piska. Jak urzędnicy mają zamiar zapewnić bezpieczeństwo głosującym mieszkańcom?

Uspokajamy, że z uwagi na ogłoszony stan epidemiczny, w trosce o bezpieczeństwo komisji i mieszkańców, wprowadzimy możliwe środki ostrożności. W uzgodnieniu z Krajowym Biurem Wyborczym (Delegatura w Olsztynie) członkowie komisji wyborczej będą wyposażeni w ochronne maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące, a każdy wyborca otrzyma ochronne rękawiczki jednorazowego użytku. Do lokalu wyborczego komisja będzie wpuszczała w tym samym czasie maksymalnie 2 lub 3 osoby - napisał Urząd Miasta.

Koronawirus - relacja

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie są dostępne TUTAJ.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Zarażą cię koronawirusem, ale zapłacą - 17 tys. złotych

Koronawirus. Posłuchaj, co oznacza stan zagrożenia epidemicznego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany