koronawirus

i

Autor: materiały prasowe

Koronawirus w Polsce. Ilu jest zakażonych pacjentów na Warmii i Mazurach? [RAPORT]

2020-03-19 7:34

Według najnowszych danych w Polsce jest 287 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa. A ile osób w woj. warmińsko-mazurskim jest zakażonych COVID-19? Pojawiły się wątpliwości, co do liczby chorych pacjentów.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Trzy ozdrowienia?

W środę (18 marca) rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Wcześniej było ich 7, co oznacza, że liczba zachorowań wzrosła do 11. Pod koniec dnia, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, jak zawsze, opublikował raport z najnowszymi danymi, co do liczby zakażonych i objętych kwarantanną.

Zaskoczenie wzbudził fakt, że pojawiła się informacja o zaledwie 8 zakażonych. Czy to oznacza, że trzech pacjentów z Warmii i Mazur wyzdrowiało?

Koronawirus w warmińsko-mazurskim [NAJNOWSZE DANE]

Nieścisłość wynika z faktu, że trzech pacjentów, pochodzących z jednostki wojskowej w Elblągu, trafiło do szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. To dwaj mężczyźni i kobieta. Tak więc pacjenci rzeczywiście w chwili wykrycia u nich wirusa przebywali w woj. warmińsko-mazurskim, jednak w kwarantannie przebywają w woj. pomorskim.

Tymczasem według najnowszych danych podawanych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, hospitalizowane są 72 osoby. W kwarantannie domowej znajduje się 407 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 1384 osoby. Podano również informacje dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski. W naszym regionie jest w niej 466 osób.

Na Warmii i Mazurach rośnie zatem liczba zarówno zakażeń koronawirusem, jak i osób potencjalnie chorych. 17 marca (wtorek) było 57 hospitalizowanych, 314 osób w kwarantannie domowej i 1227 osób pod nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus - relacja

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie znajdziecie W TYM MIEJSCU.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany