Plac zabaw - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay / FreePhotos Olsztyńskie place zabaw zamknięte do odwołania przez koronawirusa.

Koronawirus: Place zabaw w Olsztynie zamknięte! Piękna pogoda zachęciła do wyjścia z domu

2020-03-19 8:41

Wiele mówi się o tym, jak Polacy pokornie zastosowali się do zaleceń rządu oraz specjalistów i zostali w domach, unikając skupisk ludzi, aby uniknąć zakażenia koronawirusem. Niestety, nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie. W Olsztynie sytuacja zmusiła Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu do zamknięcia administrowanych przez siebie placów zabaw.

Koronawirus: Mieszkańcy Olsztyna zaniepokojeni

Na skutek licznych zgłoszeń mieszkańców, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie zamknął place zabaw do odwołania. - W związku z licznymi sygnałami napływającymi do ZDZiT od mieszkańców w sprawie niestosowania się do kwarantanny, place zabaw administrowane przez nas zostają zamknięte do odwołania - informuje Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie.

W minionym tygodniu w Polsce wprowadzono stan epidemiczny. Zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki. Wielu mieszkańców Olsztyna zbagatelizowało jednak zalecenia o pozostaniu w domach. O ile spacery z dala od skupiska ludzi zalecają nawet lekarze, tak spędzanie wolnego czasu w grupach w obecnej sytuacji należy traktować jako nieodpowiedzialność.

Place zabaw zamknięte

Szczególnie widoczne było to na placach zabaw. Pogoda w Olsztynie poprawiła się. Jest ciepło i słonecznie. To zachęciło wiele rodzin z dziećmi, aby wyjść z domu na plac zabaw. Co gorsza, nie były to pojedyncze przypadki. Place zabaw odwiedzały całe rodziny. - Biorąc pod uwagę zagrożenie epidemiologiczne, zdecydowaliśmy się zamknąć plac zabaw - komentuje Michał Koronowski.

Przestrzeganie zakazu kontrolować będzie olsztyńska policja i straż miejska. W administracji ZDZiT w Olsztyni jest ok. 40 placu zabaw.

Koronawirus - relacja

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat koronawirusa w całej Polsce, śledź naszą relację, dostępną TUTAJ.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Rozmowa z rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna z Martą Bartoszewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany