Koronawirus w warmińsko-mazurskim. W tym roku tak fatalnych statystyk jeszcze nie było!

2021-03-03 14:19 PAP sch
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

W środę (3 marca) woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 1132 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W regionie po raz kolejny odnotowano najwyższy w kraju współczynnik zakażeń - 7,97 na 10 tys. mieszkańców. Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przyznał, że jest to najwyższa w tym roku dobowa liczba nowych zakażeń w regionie. Zapowiedział, że w tym tygodniu są tworzone kolejne miejsca covidowe w szpitalach regionu.

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Najgorsze dane od wielu miesięcy

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim przybyły 1132 kolejne zakażenia koronawirusem, z czego najwięcej w Olsztynie (297) i powiecie olsztyńskim (161). W regionie zmarło 13 osób, w tym 6 wyłącznie z powodu COVID-19, a 7 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przyznał w rozmowie z PAP, że jest to najwyższa w tym roku dobowa liczba nowych zakażeń w regionie. Zapowiedział, że w tym tygodniu są tworzone kolejne miejsca covidowe w szpitalach regionu. - Wojewoda przy każdej okazji apeluje o przestrzeganie obostrzeń, o noszenie maseczki i utrzymywanie dystansu. Sanepid wysłał apel do sieci sklepów wielkopowierzchniowych o przestrzeganie reżimu sanitarnego - powiedział.

Guzek przekazał też, że Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego i policja będą przeprowadzać dodatkowe kontrole środków transportu publicznego, również pod kątem przestrzegania rygorów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Święto na oddziale covidowym w Nidzicy. Pacjentka obchodziła 101. urodziny

koronawirus w Polsce województwa 3 3 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz

Warmińsko-mazurskie. Tak dużo zakażeń było poprzednio w listopadzie

W regionie utrzymuje się nadal najwyższy w kraju współczynnik potwierdzonych zakażeń - 7,97 na 10 tys. mieszkańców. Najgorsza pod tym względem jest sytuacja w Olsztynie (17,28 na 10 tys. mieszkańców) powiecie bartoszyckim (14,59), olsztyńskim (12,66) i nidzickim (12,21).

Środowa liczba nowych zakażeń na Warmii i Mazurach jest najwyższa od grudnia ubiegłego roku. Rekordowy od początku epidemii dobowy przyrost nowych infekcji odnotowano w regionie pod koniec listopada - 1210 przypadków.

Decyzją rządu od soboty w woj. warmińsko-mazurskim – jako jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powróciły do nauki zdalnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Nieludzkie WRZASKI, WYCIE małych PACJENTÓW". Szpital w Olsztynie odpowiada na zarzuty matki chorego dziecka

Mieczysław Opałka - polski pacjent zero. Wywiad rok po początku pandemii
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE