Koronawirus: Skąd TYLE ZACHOROWAŃ w Warmińsko-Mazurskiem?! Ta odpowiedź może zaskoczyć

2021-02-25 13:15
Koronawirus: Skąd TYLE ZACHOROWAŃ w Warmińsko-Mazurskiem?! Ta odpowiedź może zaskoczyć
Autor: fernandozhiminaicela/cc0/Pixabay.com Warmińsko-Mazurskie musi się przygotować na ponowne wprowadzenie wybranych obostrzeń ze względu na wzrost zachorowań na koronawirusa. Poinformował o tym w środę minister zdrowia Adam Niedzielski

Skąd tyle zachorowań na koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim? Już w środę minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że z uwagi na nie najlepszą sytuację epidemiczną w regionie od najbliższej soboty wrócą tam wybrane obostrzenia koronawirusowe. Od 27 lutego na Warmii i Mazurach nie pójdziemy m.in. do kina czy galerii handlowej ani nie przenocujemy w hotelu. Zdaniem wirusologa prof. Guta wzrost liczby zachorowań w Warmińsko-Mazurskiem to efekt jednej rzeczy.

Koronawirus: Skąd TYLE ZACHOROWAŃ w Warmińsko-Mazurskiem?! Ta odpowiedź może zaskoczyć

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim od najbliższej soboty 27 lutego wróci tam część ograniczeń. Regionalizacja obostrzeń na Warmii i Mazurach wprowadza ponownie nauczanie zdalne w klasach 1-3 oraz zamknięte: hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea i galerie sztuki; nie skorzystamy również z basenów i kortów tenisowych - poinformował o tym w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem prof. Wiesława Guta wzrost liczby zachorowań w Warmińsko-Mazurskiem to efekt przyjazdu osób z Wielkiej Brytanii w okresie świąteczno-noworocznym.

- Mutację brytyjską przywiozło 5 czy 7 osób i wirus działał w środowisku. To nie mutacja jednak odpowiada za wzrost zakażeń, ale nasze zachowania - mówi wirusolog.

Jak dodaje, ludzie są już zmęczeni przestrzeganiem obostrzeń i coraz mniej kontrolują pod tym względem siebie nawzajem.

- Gdy nie będzie takiego przyzwolenia - nawet najlepsze przepisy nie pomogą. Obostrzenia mogłyby istnieć nawet na poziomie gmin, ale nadal są wtórne od zachowań - mówi.

Jak uzupełnia, wzrost zachorowań na koronawirusa dotyka w tej chwili najbardziej ludzi młodych. To dlatego, że starsze osoby są już szczepione przeciwko COVID-19, ale z powodu braku wystarczającej liczby szczepionek, a tym samym wolno przebiegającej akcji szczepień szczególnie narażeni na zakażenie są teraz przedstawiciele pozostałych grup wiekowych.

Co polecał do picia Mikołaj Kopernik? Receptura napoju odtworzona po kilku stuleciach! [ZDJĘCIA]

Sanepid ukarał proboszcza. "Dojechał" konfidentów w ogłoszeniach parafialnych. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE