Warmińsko-mazurscy policjanci w czasie epidemii koronawirusa

i

Autor: wm.policja.gov.pl Policyjny patrol w radiowozie w Szczytnie

Koronawirus warmińsko-mazurskie: jak w tym mieście łamią rządowe zakazy? Relacja SZOKUJE!

2020-04-08 9:17

Koronawirus w Polsce. Policjanci z całego kraju mają obecnie mnóstwo pracy z powodu kontrolowania tego, czy obywatele przestrzegają obostrzeń wprowadzonych przez rząd. W Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) jest z tym problem. Poniższa relacja tamtejszych policjantów dotyczy zaledwie jednego weekendu.

Chodzą po sklepach, piją piwo i nie obchodzą ich zakazy (4 kwietnia)

Godz. 9 – 44-letni mieszkaniec Szczytna przyszedł do jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Mężczyzna chciał dostać się do sklepu pomimo obowiązującej kolejki i zachowaniu odstępów pomiędzy klientami.

Gdy ochroniarz zwrócił mu uwagę, mężczyzna zaczął go szarpać. Następnie niepokoił innych klientów sklepu i celowo podchodził do nich nawiązując bezpośredni kontakt. W rozmowie z policjantami oświadczył, że nie przyszedł po zakupy. Po prostu „chodzi sobie od tak bez celu”.

Godz. 10:45 – Trzech mężczyzn wspólnie spożywało alkohol w miejscu publicznym przy ul. Nauczycielskiej w Szczytnie. Zgodnie oświadczyli, że „mieli ochotę się spotkać, wypić piwko i żadne zakazy ich nie interesują”.

Godz. 18:20 – Dwóch mieszkańców Szczytna przyszło odwiedzić 29-letniego kolegę, który odbywał domową kwarantannę. 29-latek opuścił mieszkanie, pod którym zobowiązany był przebywać. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol w miejscu publicznym.

Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa. Kluczowe zasady

Godz. 22:30 – 38-letni mieszkaniec Szczytna siedział przed jednym z bloków położonych na terenie miasta i spożywał alkohol. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że potrzebował wypić piwo na świeżym powietrzu.

Pijackie imprezy w dobie epidemii (5 kwietnia)

Godz. 1:10 – w miejscowości Wielbark dwaj mężczyźni podczas kontroli drogowej oświadczyli policjantom, że chcieli się przejechać po mieście. Sporządzono wniosek o ukaranie.

Godz. 11 – Szczycieńscy funkcjonariusze przy ul. Polskiej wylegitymowali 35–letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją miejscowego sądu 35–latek został przewieziony do Aresztu Śledczego.

Godz. 14 – Pięciu mieszkańców naszego miasta, w tym trzech mężczyzn i dwie kobiety, spotkało się na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Sikorskiego, aby wspólnie spożyć alkohol. W trakcie podjętej interwencji jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie. 24-latek był pijany. Został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy.

Okazało się także, że jedna z kobiet poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. 38-latka została zatrzymana i przewieziona do Zakładu Karnego. Ponadto, szczycieńscy funkcjonariusze sporządzili 5 wniosków o ukaranie za spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem, a także za naruszenie obowiązujących przepisów zakazu gromadzenia się.

Godz. 12:50 i 18:20 – Szczycieńscy funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 43–letniego mieszkańca gminy Jedwabno, który w ciągu jednego dnia dwukrotnie złamał obowiązujący go zakaz opuszczania mieszkania w związku z tym, iż objęty jest domową kwarantanną. Najpierw w południe 43–latek wyszedł do lasu na spacer, a później wybrał się na zakupy do miejscowego sklepu.

LEKCJE ONLINE w nowym roku szkolnym? To możliwe! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Super Raport 7.04 - Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Gawkowski, Marcin Kierwiński, Igor Tuleya

Koronawirus na Warmii i Mazurach