Łydka Grubasa

i

Autor: Łydka Grubasa Koncert online Łydki Grubasa w Ostródzie.

Koronawirus: Znany zespół z Olsztyna zrobił koncert online. Przerwała go policja!

2020-03-23 8:34

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Interwencją policji zakończył się koncert online, który w sobotni wieczór dał olsztyński zespół Łydka Grubasa. Wydarzenie miało miejsce w amfiteatrze w Ostródzie.

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce wiele zespołów musiało porzucić plany o koncertach. Rozwiązaniem okazały się być koncerty online. Jeden z nich odbył się w sobotę (21 marca) w ostródzkim amifteatrze. Dla swoich fanów zagrała Łydka Grubasa, jeden z najpopularniejszych olsztyńskich zespołów. Koncert transmitowano na YouTube.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem fanów. W szczytowym momencie transmisję śledziło 10 tys. osób. Koncert nie odbył się do końca, ponieważ w pewnym momencie do budynku weszła policja.

Zaniepokojeni fani zaczęli w mediach społecznościowych pytać o przyczyny interwencji policji. Łydka Grubasa wytłumaczyła zajście następnego dnia na swoim fanpage' u.

Słuchajcie, od razu wyjaśniamy. Koncert miał być dużo dłuższy i obfitujący w szerszą interakcję, natomiast czynniki zewnętrzne nie pozwoliły nam do końca wykonać wszystkiego. Po prostu przyjechała Policja i zrobiła porządek.

Nadawaliśmy z obiektu publicznego, który, okazało się minutę po rozpoczęciu transmisji, z racji stanu epidemicznego powinien być bezwzględnie zamknięty. Panowie Policjanci byli przemili, i tak pozwolili nam na bardzo dużo, skończyło się na spisaniu po koncercie wszystkich obecnych.

Mamy wielką nadzieję, że ofiarą nie będzie zarządzający obiektem, który wykonując swoją misję szerzenia kultury, pozwolił nam użyczyć pomieszczenia.

Koronawirus - relacja

Do tej pory w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość pacjentów przebywa w szpitalu w Ostródzie.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w Polsce i na świecie? Kliknij TUTAJ.

ZOBACZ WIĘCEJ: Kwarantanna domowa z powodu koronawirusa: zasady

PRZECZYTAJ TAKŻE: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Budowa promenady w Mikołajkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE