Kortowiada 2020: WIELKIE ZMIANY! Znamy artystów, którzy wystąpią w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2019-12-19 16:01

W 2020 roku będzie miała miejsce już 61. edycja Kortowiady. W tym roku festiwal studencki potrwa od 20 do 24 maja. Znamy już nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią w Kortowie. Nie obędzie się też bez istotnych zmian w logistyce juwenaliów.

Kortowiada. Studenci UWM szykują się do zabawy

Kortowiada przez wielu studentów, nie tylko uczących się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, uważana jest za najlepsze juwenalia w Polsce.

To kolejny rok, kiedy organizatorzy, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, wprowadza istotne zmiany. Rok temu kontrowersje wzbudziło wprowadzenie biletów na olsztyńskie juwenalia. Ostatecznie studenci nawet pomimo opłat, tłumnie ruszyli do Kortowa, aby bawić się w ramach jubileuszowej, 60. Kortowiady.

Kortowiada
Autor: RUSS UWM Kortowiada 2020 odbędzie się w dniach 20-24 maja

Scena Kortowiady w innym miejscu

Tegoroczną istotną zmianą jest przeniesienie sceny głównej z Górki Kortowskiej na plac pomiędzy Biblioteką UWM a Aleją Warszawską. - Wiąże się to przede wszystkim z doświadczeniami poprzedniej edycji, czyli trudnymi warunkami na poprzednio użytkowanym terenie - wyjaśniają organizatorzy. Przypomnijmy, że rok temu studenci wręcz grzęźli w błocie wytworzonym po ulewnych deszczach.

Kortowiada. Zawiałow i Wilki wśród gwiazd

Znamy też pierwszych artystów, którzy wystąpią na scenie głównej, czyli Main Stage UWM. Daria Zawiałow oraz Wilki to artyści, którzy wygrali plebiscyt Kormoran Kortowiady, dzięki czemu ponownie zagrają dla studenckiej publiczności w Olsztynie. Trzecim artystą jest nowo powstały duet Karaś/Rogucki, czyli przedstawiciele The Dumplings i Comy, dwóch popularnych zespołów, które w ostatnim czasie zawiesiły swoją działalność.

Kortowiada 2020
Autor: RUSS UWM W dniach 20-24 maja w Kortowie zagrają: Daria Zawiałow, Wilki oraz duet Karaś / Rogucki

Kortowiada. Znamy ceny biletów

Ruszyła już także sprzedaż biletów, które są dostępne na stronie ebilet.pl. Tym razem bilety w innej cenie zakupią studenci UWM, studenci innych uczelni, a także pozostali uczestnicy. Obecnie można nabyć bilet z pierwszej puli. Ceny to odpowiednio 30 złotych, 45 złotych oraz 60 złotych. Bilety w przedsprzedaży będą dostępne do wyczerpania.

Zielona Kortowiada

Jaki będzie motyw nadchodzącej Kortowiady? W 2020 roku będzie to green camp. Jak podkreślają organizatorzy juwenaliów, ma to związek z otoczeniem uniwersytetu. - Kortowo to piękne miasteczko, które oferuje niesamowite widoki: Jezioro Kortowskie, plaża czy park otoczone są zielenią, rzadko spotykaną w środku miasta. Organizatorzy planują stworzyć szereg aktywności, których zadaniem będzie uświadamianie uczestników festiwalu o tym, jak i dlaczego należy dbać o środowisko - napisał RUSS.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE