FATALNE prognozy: Kierowcy będą TONĄĆ we MGLE! KOSZMARNE warunki na drogach

2021-02-21 16:14 mta PAP
KOSZMARNE warunki na drogach. FATALNE prognozy. Kierowcy będą TONĄĆ we MGLE!
Autor: Pixabay/Santiago_Lacarta

Jest coraz cieplej, ale to nie koniec problemów kierowców. Synoptycy ostrzegają przed koszmarnymi warunkami na drogach. Prognozy są fatalne. Dziś wieczorem i w nocy kierowcy będą tonąć we mgle! Widoczność będzie bardzo ograniczona, miejscami spadnie poniżej 100 metrów. Podróżowanie w takich warunkach będzie niebezpieczne.

Wiosenna aura i wzrost temperatur sprawiły, że podróżujemy po czarnych jezdniach dróg, ale… to nie koniec problemów kierowców. Dziś wieczorem, w nocy oraz w poniedziałek rano powinniśmy spodziewać się koszmarnych warunkach na drogach. Prognozy są fatalne.

Jak zapowiadają synoptycy – kierowcy będą tonąć we mgle! Najgorzej będzie na północnym wschodzie kraju. Tam już teraz obowiązuje ostrzeżenie I stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Żółty alert będzie obowiązywał od godz. 19.00 w niedzielę, do godz. 10.00 w poniedziałek. Objął Warmię i Mazury oraz północne powiaty Podlasia. Ostrzeżenie może jednak zostać rozszerzone.

Te mgły, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, będą marznące, ponieważ temperatura będzie na minusie. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów – wskazuje synoptyk IMGW, Jakub Gawron.

Jak dodaje, alert przed gęstymi mgłami obowiązuje już na Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia.Spodziewamy się, że będą one tam gęste i będą utrzymywać się dość długo. W innych miejscach kraju mgły również mogą utrzymywać się jeszcze jutro do południa, też z widzialnością 100-200 metrów – przestrzega synoptyk IMGW.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE odgłosy w mazurskim lesie! Tak CIERPI odrzucony ryś! [WIDEO]

W nocy z niedzieli na poniedziałek ma być pogodnie. Więcej chmur może się pojawić jedynie na północnym wschodzie w kraju. Poniedziałek, podobnie jak niedziela, zapowiada się słonecznie. – Temperatura maksymalna jutro wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do ok. 8-9 stopni w centrum Polski i ok. 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie – przewiduje Gawron.

Na południu kraju obowiązuje z kolei ostrzeżenie I stopnia o roztopach.

Potężne tłumy na ulicach Warszawy