Kradli zamiast iść na Halloween! "Cukierek albo psikus!" według dzieci z Pisza

2019-11-07 11:01 SCH
Kradli słodycze w Piszu
Autor: KPP Pisz Pięciu chłopców w wieku 11-16 lat okradło własną szkołę

Policjanci z Pisza na tropie "zorganizowanej grupy przestępczej". Pięciu chłopców w wieku od 11 do 16 lat w miniony weekend ukradło produkty spożywcze o wartości ok. 50 zł ze szkoły podstawowej na terenie piskiej gminy.

Funkcjonariusze z Pisza otrzymali informację od dyrektora szkoły, znajdującej się na terenie piskiej gminy, że w placówce doszło do kradzieży. Z ustaleń dyrekcji wynikało, że nieznani sprawcy dokonali kradzieży produktów spożywczych na łączną kwotę ok. 50 złotych.

Policjanci wykonując czynności na miejscu zdarzenia, wspólnie z dyrektorem szkoły, ustalili sprawców tego czynu. Biorąc pod uwagę wartość strat i charakter skradzionych rzeczy podejrzenia od razu padły na uczniów tej szkoły.

Okazało się, że kradzieży dokonało pięciu chłopców w wieku od 11 do 16 lat, uczniów tej szkoły. Do budynku weszli przez uchylone okno, kiedy nikogo nie było w środku. Chłopcy poszli do kuchni skąd zginęły m.in.: soki i mrożone jagody, a na podłodze leżały papierki po cukierkach czekoladowych. Za swoje zachowanie dzieci odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.