Kromerowo. Wypadek na DK16, są ranni! Ciężarówka uderzyła w busa [ZDJĘCIA]

2022-01-27 11:01
Wypadek na DK16 w Kromerowie
Autor: KMP Olsztyn Wypadek na DK16 w Kromerowie. W zdarzeniu brało udział 15 osób.

Wypadek na drodze krajowej numer 16 w miejscowości Kromerowo (woj. warmińsko-mazurskie). Do wypadku doszło w czwartek (27 stycznia) przed godz. 7:00. Jak informują służby, samochód ciężarowy zderzył się z busem. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie 15 osób.

W Kromerowie pod Olsztynem na drodze krajowej nr 16 w kierunku Biskupca bus zderzył się z autem ciężarowym. Do wypadku doszło w czwartek (27 stycznia) na DK 16 w Kromerowie. Strażacy początkowo informowali, że w zdarzeniu brały udział kolejne dwa auta osobowe. Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuje w sumie o trzech pojazdach uczestniczących w wypadku. Według wstępnej oceny strażaków rannych jest siedem osób. Policjanci zweryfikowali tę liczbę do czterech osób. 

Dyżurny komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej powiedział PAP, że na miejscu są obecni strażacy, którzy udzielają pomocy uczestnikom wypadku. Policjanci poinformowali, że ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

AKTUALIZACJA godz. 9:00

- Do zdarzenia doszło około godz. 6:30 na DK16 w okolicy miejscowości Kromerowo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący ciężarową scanią nie dostosował prędkości do warunków ruchu i nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, przez co najechał na tył volkswagena, a ten niesiony siłą uderzenia najechał na tył peugeota. W zdarzeniu brało udział 15 osób. 4 z nich trafiły do szpitala. Na miejscu pracują policjanci. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego zdarzenia - poinformowała Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

AKTUALIZACJA godz. 11:00

Droga krajowa nr 16 w Kromerowie między Olsztynem a Biskupcem jest już przejezdna. Oficer prasowa olsztyńskiej policji Anna Balińska powiedziała PAP, że osoby, które trafiły do szpitala nie są poważnie ranne, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olecko. Malutka Blanka nie przeżyła tortur. Prokuratura oskarża jej matkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Śmiertelny wypadek na DK91 w Kolniku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE