Legenda Stomilu Olsztyn na dłużej w klubie. Nowy kontrakt Piotra Skiby

2020-05-29 10:38 SCH
Piotr Skiba
Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Bramkarz Piotr Skiba przedłużył kontrakt ze Stomilem Olsztyn.

Piotr Skiba przedłużył kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Nowa umowa bramkarza z pierwszoligowcem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Informacja z pewnością ucieszy kibiców biało-niebieskich. Skiba urodził się w stolicy Warmii i Mazur, a dla Stomilu gra nieprzerwanie od wielu lat.

Piotra Skiba przedłużył kontrakt ze Stomilem Olsztyn

Piotr Skiba od wielu lat jest podstawowym bramkarzem Stomilu Olsztyn. To on, Grzegorz Lech i kapitan drużyny Janusz Bucholc są kojarzeni ze współczesnym, pierwszoligowym Stomilem. Choć Skiba ma już 38 lat, postanowił przedłużyć kontrakt z biało-niebieskimi. Od teraz obowiązuje on do 30 czerwca 2021 roku. Skiba ze Stomilem związany jest przez większość swojej kariery. Kilka lat występował w Anglii, ale na początku 2011 roku wrócił do Olsztyna, gdzie gra do teraz.

Stomil Olsztyn trenuje przed powrotem na ligowe boiska
Autor: Kacper Kirklewski/stomilolsztyn.com Od lewej: Piotr Skiba, Janusz Bucholc i Grzegorz Lech.

Stomil Olsztyn wraca do gry 2 czerwca

Niebawem Piotr Skiba wróci do bramki Stomilu po trzech miesiąca przerwy. 2 czerwca biało-niebiescy zagrają pierwszy mecz po wznowienie rozgrywek I ligi. W Olsztynie podejmą Chrobrego Głogów. – Cieszę się jak mały dzieciak, bo mimo pandemii mogliśmy wejść na murawę – stwierdził kilka chwil po podpisaniu kontraktu Piotr Skiba. – Mam nadzieję, że mój sen będzie trwał przez minimum jeden sezon. Sen o przygodzie i Ekstraklasie ze Stomilem Olsztyn wciąż trwa. Nic tylko zakasać rękawy, ciężko pracować i przekładać to na murawę.

Piotr Skiba będzie współpracował także z Akademią Sportu Stomilu Olsztyn. Mówi Wojciech Kowalewski, prezes olsztyńskiego klubu, w przeszłości również bramkarz.

Chcielibyśmy, aby w przyszłości, między obowiązkami czynnego zawodnika, Piotr miał okazję dzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami. Wiemy, że działa aktywnie w tej przestrzeni jako twórca marki sportowej. Jest dużo wspólnych czynników, które mam nadzieję w przyszłości uda się połączyć z korzyścią dla wszystkich.

Posłuchaj: Wojciech Kowalewski prezes Stomilu Olsztyn - Piotr Skiba podpisał nowy kontrakt z Dumą Warmii / Radio Eska
Diablo prosił mnie żebym go POLICZKOWAŁ. Fiodor Łapin o NIEZNANYCH kulisach pracy trenera. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.