Leczyła zęby, których pacjenci nie mieli. Lekarka oszukała NFZ. Szokująca liczba zarzutów

i

Autor: shutterstock(2) Zdj. ilustracyjne.

Oszustwo

Lekarka oszukała NFZ. "Leczyła" zęby, których pacjenci nie mieli. Szokująca liczba zarzutów

2023-06-07 16:33

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozprawy w sprawie 38-letniej Kamili M. Lekarka z Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) oskarżona jest o to, że w aplikacji informatycznej służącej do rozliczeń finansowych z NFZ wpisywała usługi medyczne, których w rzeczywistości nie wykonała. Początek procesu planowany jest na 13 lipca 2023 r. Akt oskarżenia w tej sprawie liczy aż 1532 zarzuty!

38-letnia stomatolog miała oszukiwać latami. NFZ stracił 278 tysięcy złotych

Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Kamili M. oskarżonej o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i oszustwo. Kamila M. miała dopuścić się tych czynów w okresie maj 2019 - luty 2022, prowadząc praktykę stomatologiczną na terenie Nidzicy. Według ustaleń prokuratora oskarżona w ramach prowadzonej działalności zawarła umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, na podstawie której udzielała świadczeń opieki zdrowotnej w postaci leczenia stomatologicznego. Zdaniem śledczych, 38-letnia oskarżona od 2019 r. w aplikacji informatycznej służącej do rozliczeń finansowych z NFZ niezgodnie z prawdą wykazywała usługi medyczne, które w ogóle nie zostały wykonane lub zostały wykonane częściowo. Były to usługi polegające m.in. na badaniu lekarskim kontrolnym, znieczulenie, opracowanie i odbudowa zęba, czy chirurgiczne usunięcie zęba.

- Kamila M., poświadczając w ten sposób nieprawdę w dokumentacji ponad 500 pacjentów przekazywanej do NFZ, miała doprowadzić tę instytucję do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 278 tys. zł z tytułu wypłaconej nienależnej refundacji świadczeń medycznych - mówi sędzia Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Kamila M. przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Sąd Okręgowy w Olsztynie pierwszy termin rozprawy w sprawie Kamili M. wyznaczył na 13 lipca 2023 r. na godz. 9:10.

CZYTAJ TEŻ: Osobówka zajechała drogę motocykliście! 54-letni mężczyzna zmarł mimo reanimacji [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy ufasz lekarzom?
Bogusław Wołoszański o katastrofie smoleńskiej