Tramwaj w Olsztynie

i

Autor: Pixabay Tramwaj w Olsztynie. Zdj. ilustracyjne.

Komunikacja miejska

Majówka w Olsztynie bez tramwajów. Zobacz rozkład jazdy, żeby się nie spóźnić!

2023-04-26 8:18

Znamy już rozkład jazdy autobusów i tramwajów w Olsztynie na długi weekend majowy. Zaskakuje fakt, że przez cały ten czas w mieście nie pojadą tramwaje. Pasażerowie będą musieli skorzystać z autobusów zastępczych oraz stałych linii w rozkładzie, kursujących według specjalnych, świątecznych rozkładów. Szczegóły w dalszej części artykułu. Warto sprawdzić, żeby nie przegapić swojego autobusu.

Komunikacja miejska w Olsztynie. Rozkład jazdy na majówkę

W olsztyńskich autobusach pojawił się rozkład jazdy komunikacji miejskiej na majówkę. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje o zmianach, jakie pojawią się w długi weekend majowy. Najważniejsza ze zmian to wstrzymanie funkcjonowania linii tramwajowej nr 2 w Olsztynie. W dniach 29 kwietnia - 7 maja funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa Z-2. Co jeszcze wiemy o rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Olsztynie na majówkę?

W sobotę (29 kwietnia) obowiązuje sobotni rozkład jazdy. Z kolei w niedzielę (30 kwietnia) i poniedziałek (1 maja) autobusy w Olsztynie pojadą według rozkładu "niedziele i święta". We wtorek (2 maja) obowiązuje rozkład "dni robocze wolne od nauki szkolnej". W środę (3 maja) mamy kolejne święto, więc i tego dnia autobusy pojadą zgodnie z rozkładem "niedziele i święta". Do standardowego rozkładu "dni robocze" komunikacja miejska w Olsztynie wróci w dniach 4-5 maja. W sobotę (6 maja) pojedziemy według sobotniego rozkładu jazdy, zaś w niedzielę (7 maja) według rozkładu jazdy "niedziele i święta". Rozkład "dni robocze" oraz linia tramwajowa nr 2 powrócą w poniedziałek (8 maja).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tutaj nie będzie miejsca na kicz. "Amerykański" cmentarz pod Olsztynem nabiera kształtów

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
EKG 2023 - Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury