Makabryczne odkrycie. Ciało żołnierza na parkingu przy jednostce. Prokuratura wszczęła śledztwo

i

Autor: Shutterstock Zdj. ilustracyjne.

Tajemnicza śmierć

Makabryczne odkrycie. Ciało żołnierza na parkingu przy jednostce. Prokuratura wszczęła śledztwo

2024-06-11 14:25

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci żołnierza, którego zwłoki ujawniono na początku czerwca na parkingu przy jednostce wojskowej w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Jak informuje prokuratura, na tym etapie nic nie wskazuje na to, by w zdarzeniu brały udział osoby trzecie.

Braniewo. Tajemnicza śmierć żołnierza. Prokuratura bada sprawę

O sprawie jako pierwsza poinformowała "Rzeczpospolita". Zwłoki żołnierza 9. Brygady Kawalerii Pancernej ujawniono we wtorek (4 czerwca) na ogólnodostępnym parkingu przy jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego w Braniewie. Okoliczności jego śmierci ma wyjaśnić śledztwo prowadzone przez dział ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Prok. Daniel Brodowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, powiedział w rozmowie z PAP, że postępowanie jest prowadzone w kierunku czynu z art. 151 k.k., czyli namowy lub udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie. - Na tym etapie nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu brały udział osoby trzecie - zaznaczył.

Rzecznik prokuratury przekazał, że czyn nie został popełniony z użyciem broni palnej, a na miejscu nie było żadnej broni służbowej. Dodał, że zwłoki 44-letniego żołnierza zasadniczej służby wojskowej ujawniono w samochodzie na terenie parkingu przy jednostce. Z uwagi na wstępny etap śledztwa prokuratura nie podaje szerszych informacji.

Śmierć żołnierza potwierdziła 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej. - Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną - napisano w komunikacie prasowym przesłanym PAP w imieniu pełniącego czasowo obowiązki dowódcy tej jednostki płk. Tomasza Trojnary.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Krzysztof Kwiatkowski

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki