Makabryczne odkrycie drogowców! Niewybuchy przy budowie obwodnicy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-13 14:50 SCH
Niewybuchy przy budowie obwodnicy
Autor: wm.policja.gov.pl Niewybuchy znaleziono przy budowie obwodnicy w miejscowości Kurzętnik (powiat nowomiejski)

Aż 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki znaleźli pracownicy prowadzący prace drogowe przy budowie obwodnicy. Na niewybuchy natrafiano w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Interweniować musieli saperzy.

Nietypowe znalezisko podczas pracy przy budowie obwodnicy w woj. warmińsko-mazurskim. W środę (12 lutego) oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim odebrał informację o niewybuchach, które miały znajdować się na terenie Kurzętnika. - Na miejsce pojechał patrol policji wraz z funkcjonariuszem nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy prowadzący tam prace drogowe - mówi Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Do czasu zabrania pocisków przez patrol saperski miejsce to było zabezpieczone przez policjantów. W czwartek (13 lutego) patrol rozminowania zabezpieczył niewybuchy. W sumie odnaleziono tam 26 pocisków artyleryjskich i 4 zapalniki. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli niewybuchy, aby w bezpiecznych warunkach je zneutralizować.

Policjanci przypominają, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują właściwości wybuchowe. Pod żadnym pozorem nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić.

W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby.