Marek Miros

i

Autor: Materiały prasowe/portalsamorzadowy.pl Marek Miros

Rządził przez sześć kadencji

Marek Miros nie żyje. Przez 24 lata był burmistrzem Gołdapi

2022-10-04 13:23

W wieku 68 lat zmarł Marek Miros. Przez sześć kolejnych kadencji samorządu był burmistrzem Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Funkcję sprawował w latach 1990-2014. Informację o jego śmierci przekazał Urząd Miasta Gołdap.

Marek Miros urodził się w 1954 roku w Warszawie. W 1980 r. organizował struktury "Solidarności" w Klubie Sportowym Warszawianka. Do Gołdapi przeprowadził się w 1984 r. Najpierw pracował w Kombinacie Rolnym w Rożyńsku Małym, od 1990 r., po przywróceniu samorządu terytorialnego, został burmistrzem. Pełnił urząd przez sześć kolejnych kadencji, aż do 2014 roku. W wyborach w 2010 r., gdy startował na szóstką z rzędu kadencję, wygrał w pierwszej turze z poparciem ponad 70 proc. W 2014 roku przegrał wybory i wówczas objął stanowisko sekretarza powiatu gołdapskiego.

Marek Miros był przez lata jednym z najpopularniejszych samorządowców woj. warmińsko-mazurskiego. To za jego kadencji Gołdap zyskała status uzdrowiska i w budynkach dawnego ośrodka wypoczynkowego telewizji, w którym w stanie wojennym był ośrodek internowania dla kobiet, utworzono nowoczesny kompleks sanatoryjny.

Miros był bezpartyjny, ale nie ukrywał swojej sympatii dla polityków PO, wspierał kandydatów tego ugrupowania m.in. w wyborach europejskich w 2009 i prezydenckich w 2010. Miros przez wiele lat aktywnie działał w Związku Miast Polskich.

Sonda
Czy uczestniczyłaś/eś kiedyś w pogrzebie znanej osoby?
Maria Piechowska o mobilizacji w Rosji: "W niektórych rejonach można to nazwać czystką etniczną" [Raport Walczaka]
Nasi Partnerzy polecają