Depresja, mężczyzna

i

Autor: Pixabay W Ełku mężczyzna chciał skoczyć z dachu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Zdj. ilustracyjne.

Liczyła się każda sekunda!

Mężczyzna chodził po dachu i groził, że skoczy. Policjanci powstrzymali go przed desperackim krokiem

2022-08-16 13:51

Policjanci z Ełku uratowali mężczyznę, który chciał nocą skoczyć z dachu. Akcja nie należała do łatwych, ponieważ niespokojny mężczyzna chodził po dachu na wysokości około 3 metrów i trudno było nawiązać z nim racjonalny kontakt.

Pod numer alarmowy nocą w niedzielę (14 sierpnia) wpłynęła informacja o mężczyźnie, który siedzi na dachu cudzego domu na wysokości około 3 metrów. Mężczyzna krzyczał, że chce skoczyć. Policjanci szybko zjawili się na miejscu zdarzenia i nawiązali kontakt z roztrzęsionym mężczyzną. Podczas, gdy część mundurowych rozmawiała z mężczyzną, inni policjanci weszli na dach i złapali mężczyznę, uniemożliwiając mu skok. - Następnie przy użyciu wysięgnika strażaków sprowadzili bezpiecznie na ziemię - mówi Agata Kulikowska de Nałęcz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Pomoc przyszła na czas. Zdecydowane i szybkie działanie policjantów pozwoliły uniknąć tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Policjanci przypominają przy tej okazji, że każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 47-latek nagle zniknął pod wodą! Tragedia pod Olsztynem

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Małgorzata Tomaszewska: Show-biznes mnie rozczarował
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE