47-latek utonął na jeziorze Pluszne Wielkie pod Olsztynem

i

Autor: wm.policja.gov.pl 47-latek utonął na jeziorze Pluszne Wielkie pod Olsztynem.

Utonięcie

47-latek nagle zniknął pod wodą! Tragedia pod Olsztynem

2022-08-16 11:21

Tragedia na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda pod Olsztynem. W sobotę (13 sierpnia) utonął tam 47-letni mężczyzna pływający na desce typu SUP. W pewnym momencie zniknął on pod taflą wody. Jego ciało odnaleziono kilkadziesiąt godzin później.

47-latek pływał na desce. Nagle zniknął pod wodą

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że w sobotę (13 sierpnia) 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na jezioro Pluszne Wielkie (gmina Stawiguda) deską typu SUP. - Z relacji świadków wynika, że w pewnym momencie miał on stracić równowagę i wpaść do wody. Po chwili mężczyzna zniknął pod jej taflą - mówi Andrzej Jurkun z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na pomoc mężczyźnie natychmiast ruszyli świadkowie będący na brzegu jeziora, ale nie udało się odnaleźć mężczyzny.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które prowadziły poszukiwania. Działania koordynowane były przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wykorzystywano również specjalistyczny sprzęt w tym m.in. drony i łodzie.

CZYTAJ TEŻ: Trzyletni chłopczyk uciekł do lasu. Ojciec zgubił dziecko, gdy poszedł do toalety

47-latek utonął pod Olsztynem

W niedzielę (14 sierpnia) strażacy odnaleźli ciało mężczyzny na głębokości około 10 metrów. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Niestety, potwierdziło się najgorsze. 47-letni mężczyzna utonął. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, a także prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Niestety, był to tragiczny długi weekend na wodach woj. warmińsko-mazurskiego. Dwie osoby utonęły w powiecie ostródzkim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny długi weekend na Mazurach. Utonęły dwie osoby

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?
Wieniec od Prezydenta Trzaskowskiego zdjęty z Grobu Nieznanego Żołnierza podczas pochodów święta Wojska Polskiego.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają