Mniej pasażerów lotniska w Szymanach we wrześniu. "Wymaz kosztuje tyle, co bilet"

2021-10-11 14:41
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym w porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano spadek osób podróżujących z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Prezes lotniska zapowiedział, że port ten będzie zabiegał o kolejne połączenia lotnicze.

We wrześniu z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach skorzystało 7,1 tys. osób. Rok temu było to 7,9 tys osób. Wrzesień jest po sierpniu kolejnym miesiącem ze spadkiem podróżnych korzystających z lotniska pod Szczytnem. W ocenie prezesa portu Wiktora Wójcika winna takim statystykom jest sytuacja pandemiczna. - Sporo ludzi rezygnuje z podróży do Londynu po wprowadzeniu obowiązkowych wymazów. Wymazy te kosztują tyle, co bilet lotniczy. Dlatego do Londynu latają naprawdę tylko ci, którzy muszą. Przed rokiem we wrześniu ta sytuacja z połączeniami do Londynu nie wyglądała tak źle, jak teraz - powiedział PAP Wójcik.

Z lotniska w Szymanach realizowane są połączenia do Londynu, Dortmundu, Krakowa i Wrocławia (to ostatnie do końca października). - Chcemy zachować te połączenia, bo cieszą się one sporym zainteresowaniem. Mam też nadzieję, na kolejne połączenia, np. w Niemczech, będziemy o nie zabiegać - powiedział Wójcik przyznając, że w najbliższym czasie pracownicy lotniska w Szymanach będą uczestniczyć w międzynarodowych targach lotniczych i tam zabiegać o kolejnych przewoźników. - Sytuacja na rynku lotniczym jest sytuacją wyczekiwania związanego z pandemią. Mamy nadzieję, że nie będzie się ona pogarszała - przyznał Wójcik.

Wójcik zapowiedział, że lotnisko w Szymanach będzie starało się też o połączenia sezonowe - w minionym sezonie realizowano połączenia do chorwackiej Rijeki. W ocenie prezesa portu Olsztyn-Mazury warto ponownie realizować loty do Chorwacji oraz wprowadzić połączenia z Grecją lub Turcją. - Wybór kierunków letnich na pewno będzie uzależniony od sytuacji pandemicznych i obowiązujących w danych krajach obostrzeń - powiedział.

Super Raport 11.10 (Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Łukasz Jankowski - prezes ORL w Warszawie) Sedno Sprawy: Marek Suski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE