Mróz, wiatr i... 20 stopni ciepła? Pogoda będzie bardzo kapryśna! [PROGNOZA]

2020-10-19 14:52 sch
Mróz - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Prognoza pogody w dniach 19-25 października.

Prognoza pogody synoptyków IMGW. Aura w nadchodzących dniach będzie bardzo dynamiczna. Na początku tygodnia możliwe są przymrozki i silny wiatr. Pod koniec tygodnia zrobi się znacznie cieplej, nawet do 20 stopni Celsjusza! Sprawdź aktualną prognozę!

Prognoza pogody [19-25 października]

Początek tygodnia będzie pochmurny i deszczowe, szczególnie na południowym wschodzie i krańcach północnych Polski. W górach może spaść śnieg! W nocy przygruntowe przymrozki do -3°C, a temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie do 12°C na południowym zachodzie. - Wiatr miejscami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, a w czasie burz możliwe porywy do 65 km/h - prognozuje IMGW. W kolejnych dniach może wiać nawet z prędkością 80 km/h!

Prognoza pogody. Nawet 20 stopni powyżej zera

Od środy (21 października) zrobi się cieplej, choć nadal będzie pochmurno. W nocy bez przymrozków, za dnia temperatura maksymalna od 11°C do 15°C. Wiatr nad morzem i na południu w porywach do 60 km/h. Jeszcze cieplej w czwartek (22 października). Temperatura maksymalna wyniesie od 16°C miejscami na północy i wschodzie do 20°C na południowym zachodzie. W weekend temperatura będzie podobna. Niestety, nadal będzie silnie wiać i padać.

Super Raport 19.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, Krzysztof Śmiszek - Lewica oraz dr Maciej Hamankiewicz - lekarz Szpitala Św. Elżbiety w Katowicach)