Na liście PiS znalazła się Miss Wdzięku Warmii i Mazur. Kim jest Małgorzata Remba-Kardasińska?

i

Autor: PxHere Zdjęcie ilustracyjne

Wybory 2023

Na liście PiS znalazła się Miss Wdzięku Warmii i Mazur. Kim jest Małgorzata Remba-Kardasińska?

2023-09-19 10:07

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Już 15 października Polki i Polacy wybiorą swoich kandydatów. Na listach z okręgu olsztyńskiego znalazły się interesujące nazwiska. Są sportowcy, samorządowcy, a także Miss Wdzięku, która startuje z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Kim jest Małgorzata Remba-Kardasińska?

Wybory parlamentarne 2023. Kim jest Małgorzata Remba-Kardasińska?

Małgorzata Remba-Kardasińska od lat działa społecznie na rzecz miejscowości Zima Woda w powiecie nidzickim. Z zawodu jest technikiem leśnikiem, jednak z wyboru przedsiębiorcą. Od 2003 r. prowadzi własną firmę. W 2020 r. została przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wodzie „Przyjaciele Zimnej Wody”. Jej mąż, Lech Kardasiński, jest sołtysem wsi.

Działaczki koła prowadzą wiele działań, m.in. biorą udział w konkursach artystycznych, zajmują się wyrobami wędliniarskimi, prowadzą warsztaty kulinarne promujące dania warmińsko-mazurskie, inicjują akcje sprzątania ich miejscowości i organizują liczne festyny. Dwa lata temu KGW wzięło pod opiekę również przygotowanie Grobu Pańskiego w kościele pw. Św. Huberta w Zimnej Wodzie.

Małgorzata Remba-Kardasińska została Miss Wdzięku

Jednak to nie jedyne akcje, w jakie angażuje się polityk z gminy Nidzica. W 2021. w Olsztynku odbył się wojewódzki finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”, w którym Remba-Kardasińska została uznana przez jury Miss Wdzięku Warmii i Mazur w kategorii 45+. Zdobyła również tytuł Osobowość Roku w kategorii działacz społeczny - polityk w powiecie nidzickim. Plebiscyt organizowała „Gazeta Olsztyńska”.

Kto jest WROGIEM Narodu? Wyborcy PiS i opozycji podali sobie ręce. Zaraz potem POKŁÓCILI się o ZGODĘ | Komentery