Najważniejsze wydarzenia czerwca w Olsztynie. Pamiętasz wszystkie? [QUIZ]

2020-07-05 23:00 SCH
Najważniejsze wydarzenia czerwca w Olsztynie
Autor: SCH Quiz o najważniejszych wydarzeniach czerwca w Olsztynie.

Cała Polska, w tym również Olsztyn wrócił do normalności w czasach epidemii koronawirusa. Wirus SARS-CoV-2 wciąż ma ogromne znaczeniu w życiu codziennym stolicy Warmii i Mazur oraz jego mieszkańców, jednak w mieście dzieje się coraz więcej, a COVID-19 nie zajmuje już tak dużej przestrzeni publicznej jak jeszcze w marcu czy kwietniu.

Czerwiec w Olsztynie. Wybory prezydenta i... rektora

Czerwiec to jednak kolejny miesiąc walki z epidemią koronawirusa: kolejne przypadki zachorowań oraz zgonów, również na Warmii i Mazurach. Nawet pomimo łagodzonych obostrzeń i zakazów COVID-19 wciąż jest obecny w naszym życiu i pytania o epidemię ponownie znajdą się w naszym comiesięcznym quizie!

W czerwcu Polacy, w tym również mieszkańcy Olsztyna, żyli wyborami prezydenckimi w Polsce. Kilku kandydatów odwiedziło nawet stolicę Warmii i Mazur. 28 czerwca olsztynianie ruszyli do urn i głosowali na swoich kandydatów.

W czerwcu wybory odbyły się nie tylko na urząd prezydenta RP, ale i rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do normalności powrócił świat sportu. Stomil Olsztyn wrócił na boiska I ligi, a Indykpol AZS Olsztyn niemal skompletował kadrę na nowy sezon.

Rybołów na polowaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przegląd wydarzeń czerwca w Olsztynie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z siedmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli śledzisz, co dzieje się w Olsztynie, musisz mieć 7/7! Powodzenia!