Szkwał w Olsztynie! Nad jez. Ukiel wichura łamała drzewa i zniszczyła żaglówki! [ZDJĘCIA]

2020-07-31 11:10

Szkwał, który kilka dni temu przeszedł nad jeziorem Ukiel w Olsztynie wyrządził wielkie szkody. Wichura zniszczyła żaglówki i połamała wiele drzew. Potężna nawałnica przeszła we wtorek (28 lipca) wieczorem w Olsztynie. Strażacy interweniowali ponad 30 razy. Powalonych zostało kilkadziesiąt drzew. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zobaczcie zdjęcia z wczorajszej burzy!

Szkwał nad jeziorem Ukiel

Intensywne burze przeszły nad Olsztynem we wtorek (28 lipca) wieczorem. Podobna sytuacja miała miejsce również w wielu innych polskich miastach. Porywisty wiatr spowodował duże szkody. Najgorzej było mad jeziorem Ukiel, gdzie szkwał łamał drzewa niczym zapałki, które spadały na żaglówki i doprowadziły do wielu zniszczeń.

Jak często byli wzywani strażacy? - Mieliśmy 34 interwencje na terenie miasta Olsztyn, zaś dwie na terenie powiatu olsztyńskiego - mówi kpt. Adam Rybicki z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. - Między ul. Olimpijską a ul. Dębową mieliśmy ok. 50 powalonych drzew. Przy ul. Kołłątaja drzewo spadło na auto, tak samo przy ul. Akacjowej. Z kolei przy ul. Sielskiej drzewo spadło na dach budynku mieszkalnego - relacjonuje kpt. Adam Rybicki.

Bez ofiar po burzach w Olsztynie

Burze nie oszczędziły też terenów pod Olsztynem. - W Sząbruku drzewo spadło na domek letniskowy. Został uszkodzony dach. W środku znajdował się mężczyzna, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało - wyjaśnia Rybicki.

Jak podkreślają strażacy, w Olsztynie na szczęście nie było nikogo poszkodowanego z powodu wieczornej nawałnicy. Obyło się również bez podtopień i interwencji na akwenach. Interwencje dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew.

Skutki burzy w Olsztynie były na tyle duże, że tamtejszym strażakom musieli pomagać koledzy z sąsiednich miejscowości. - Druhny i druhowie z Ochotnicza Straż Pożarna w Bartągu do późnych godzin nocnych walczyli ze skutkami nawałnicy, jaka wczoraj przeszła przez Miasto Olsztyn - napisał w mediach społecznościowych Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Gorące wakacje Julii Wieniawy. Aktorka pokazała piękne ciało!
SCH
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE