Nowe Miasto Lubawskie. Zuchwała kradzież w sylwestrową noc. Do akcji wkroczył detektyw Rutkowski!

2021-01-13 9:23 sch
Detektyw Krzysztof Rutkowski
Autor: Marcin Gadomski Detektyw Krzysztof Rutkowski

W jednej z posesji w Łąkach Bratiańskich (woj. warmińsko-mazurskich) odbywała się jedna z wielu imprez sylwestrowych w całej Polsce. Finał zabawy miał jednak opłakane skutki dla właścicieli domu. Złodzieje dokonali zuchwałej kradzieży. Zginęło m.in. kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz droga biżuteria. W akcję zaangażował się znany detektyw Krzysztof Rutkowski.

W sylwestrową noc na Łąkach Bratiańskich k. Nowego Miasto Lubawskiego trwała impreza w tzw. ogrodzie zimowym. Grupa znajomych świetnie się bawiła. Tymczasem, kiedy oni świętowali, złodzieje zwietrzyli swoją szansę.

Złodzieje weszli do domu poprzez odwiert drzwi balkonowych. Było to w odległości 30-40 metrów od bawiących się ludzi. Na nagraniach z monitoringu widać, że sprawca mijał się z właścicielem domu — mówił na wtorkowej konferencji prasowej detektyw Krzysztof Rutkowski, który zaangażował się w sprawę.

CZYTAJ TEŻ: Kurzętnik: zwłoki 13-latki w strumieniu. JAK ZGINĘŁA? Oto, co mówią wyniki sekcji zwłok!

Straty są duże. Złodzieje ukradli 30 tysięcy złotych, 1500 euro, biżuterię, której część złodzieje zgubili podczas ucieczki, dokumenty, a także klucze do Mercedesa i BMW.

Nowomiejska policja wszczęła śledztwo. Mundurowi zabezpieczyli też ślady. Wszyscy, którzy mogą mieć informacje na temat tego, co działo się w Łąkach Bratiańskich w Sylwestrową noc, proszone są o kontakt z biurem detektywistycznym Krzysztofa Rutkowskiego, który oferuje 10 tysięcy euro za wskazanie sprawcy lub sprawców zuchwałej kradzieży z włamaniem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Detektyw Rutkowski o filmie Latkowskiego: Sylwek, mam nadzieję, że masz dowody. Zajmę się sprawą