Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Będą służyć w całym regionie [ZDJĘCIA]

2020-11-19 9:24 sch

Grono policjantów na Warmii i Mazurach powiększyło się o 45 nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 12 kobiet i 31 mężczyzn. Środowa uroczystość była inna niż zwykle. Nowi policjanci z maseczkami na twarzach i z zachowaniem dystansu. Zabrakło bliskich i zaproszonych gości.

Ślubowanie policjantów w Olsztynie. W maseczkach, bez rodzin

W środę (18 listopada) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się w skromniejszej formie niż dotychczas. Nie było zaproszonych gości, a bliscy policjantów nie mogli być świadkami tej ważnej chwili.

Ślubowanie złożone. Nowi policjanci na Warmii i Mazurach

Nie mogło jednak zabraknąć szefa policjantów z Warmii i Mazur i sztandaru, na który ślubują policjanci.  "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

Nowi policjanci będą służyć w całym regionie

Było to czwarte na Warmii i Mazurach ślubowanie policjantów w tym roku. Szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło 45 funkcjonariuszy, wśród których jest 12 kobiet. Funkcjonariusze po przebytym szkoleniu zasilą jednostki w Olsztynie, Elblągu, Bartoszycach, Ełku, Gołdapi, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.

Kaczyński ostro do opozycji w Sejmie: Macie krew na rękach