Nowy dyrektor Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Pracę zacznie od początku marca

2021-02-23 8:32 sch
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Autor: Google Street View Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ma nowego dyrektora. Został nim Marian Stempniak.

Znamy nazwisko nowego dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Zostanie nim Marian Stempniak. Decyzja komisji konkursowej była jednogłośna. Nowy dyrektor rozpocznie pracę na początku marca. Do konkursu stanęło trzech kandydatów.

Na nowego dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie wybrano Mariana Stempniaka. Ma on wieloletnie doświadczenie na stanowiskach dyrektorskich w różnych placówkach medycznych. Olsztynianie mogą go znać z czasów, gdy kierował Polikliniką.

Komisja jednogłośnie zdecydowała, że kandydat ma odpowiednią wiedzę, doświadczenia i umiejętność spojrzenia na sprawy szpitala z dystansem osoby z zewnątrz, co w przyszłości może pozytywnie przełożyć się na funkcjonowanie tej placówki.

Przypomnimy, że poprzedni dyrektor szpitala, Andrzej Bujnowski został odwołany z funkcji przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza pod koniec ubiegłego roku. Na stanowisku pracował zaledwie 3 miesiące. O placówce zrobiło się głośno po ankiecie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. MSZ w Olsztynie zadeklarował, że nie wykonuje zabiegów przerywania ciąży.

Zaczęło się od lokalnych komentarzy, a skończyło prawdziwą burzą wokół placówki. Później przedstawiciele MSZ tłumaczyli, że doszło do nieporozumienia, a w placówce „wszystkie procedury ginekologiczne i położnicze, w tym także zabiegi przerywania ciąży, wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa”. Szpital deklarował, że jeszcze nigdy nie odmówił aborcji kobiecie, która miała do niej prawo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Olsztyn: Dyrektor szpitala ODWOŁANY. Poszło o ABORCJĘ? Mocne słowa o braku zaufania

Korytarz życia dla Dudy. Dlaczego polski prezydent nie stoi w korku i kolejce do kasy? Komentarz Adama Federa [WIDEO].