OIsztyn: Matce ZAGINĘŁO dziecko. Kobieta miała na sumieniu inne grzechy

2019-10-23 9:01 SCH
Policja zdj. poglądowe
Autor: mj-s

32-letniej kobiecie w piątek zaginęło dziecko. Policjanci odnaleźli 9-letnią dziewczynkę. Szczęście matki nie trwało jednak długo z powodu dawnego konfliktu z prawem.

Dziecko zniknęło ze szkoły

W piątek (18 października) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyszła zaniepokojona matka, która zgłosiła zaginięcie swojej 9-letniej córki. Kobieta dowiedziała się, że dziewczynka zaraz po tym, jak rano dotarła do szkoły podstawowej, wyszła z niej w nieznanym kierunku. Matka wraz z pedagogami sprawdziła okoliczny teren oraz miejsca, gdzie mogła udać się dziewczynka. Do akcji musiały jednak wkroczyć służby.

Gdzie była 9-latka?

Policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionego dziecka. Do działań zostały zaangażowane wszystkie okoliczne patrole. Z uzyskanych informacji wynikało, że 9-latka mogła udać się do pobliskiej galerii handlowej. Rzeczywiście, dziecko szybko zostało odnalezione na terenie jednego z placów zabaw w centrum handlowym. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła do swojego opiekuna.

Matka poszukiwana przez sąd

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów okazało się, że 32-letnia matka zaginionej dziewczynki była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Kobieta natychmiast uregulowała zobowiązania finansowe i mogła wrócić do domu.