Olecko. Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. "Negocjacje" zaczął od... 30 złotych

2021-10-20 8:58
Portfel, pieniądze
Autor: Pixabay Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Miał 4 promile alkoholu w organizmie. Zdj. ilustracyjne.

Mieszkaniec gminy Olecko (woj. warmińsko-mazurskie) wsiadł za kierownicę, mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymała policja. Kierowca chciał umknąć karze, ale tylko bardziej się pogrążył. Proponował mundurowym łapówkę. "Negocjacje" zaczął od... 30 zł.

W niedzielę (17 października) popołudniu dyżurny oleckiej policji otrzymał informację o pijanym kierowcy, który wjechał do rowu. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia. Rzeczywiście, 43-letni kierowca peugeota był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie! Wydawać by się mogło, że 43-latek nie może się bardziej skompromitować w oczach policjantów. A jednak! Mężczyzna wielokrotnie namawiał policjantów do odstąpienia od wykonywanych czynności, a w zamian obiecywał pieniądze. "Negocjacje" z mundurowymi rozpoczął od... 30 złotych. - Co chwilę zmieniał kwotę, od 30 przez 100, 200, aż do 500 złotych na dwóch. Funkcjonariusze poinformowali go o tym, że jest to przestępstwo, na co odpowiedział, że jest świadomy tego co robi i prosi o podwiezienie do bankomatu aby wypłacić pieniądze, które im wręczy - mówi sierż szt. Piotr Krat z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Policjanci zawieźli mężczyznę, ale do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy nie tylko zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, ale również za obiecywanie wręczenie korzyści majątkowej, za które grozi do 8 lat. We wtorek (19 października) na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olecko. Miał podpalić dom swojego brata. W środku spały dzieci

Sonda
Czy kary za łapówkarstwo powinny być wyższe?
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE