Olsztyn: 13-latka za kierownicą auta! Przed kursem na prawo jazdy musi poćwiczyć parkowanie

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) - zdjęcie ilustracyjne, grafika RN

Nastoletnia mistrzyni kierownicy

Olsztyn: 13-latka za kierownicą auta! Przed kursem na prawo jazdy musi poćwiczyć parkowanie

2022-08-08 12:36

Niecodzienna sytuacja na osiedlu Zatorze w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie, którego kierowca uszkodził dwa inne auta podczas próby parkowania. Uszkodzony został też słupek zabezpieczający chodnik. Okazało się, że za kierownicą forda siedzi... 13-latka. Kiedy za kilka lat zapisze się na kurs prawa jazdy, będzie musiała poćwiczyć parkowanie. Zanim to nastąpi, za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym. Czyim autem jechała 13-latka? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Olsztyn: 13-latka "za kółkiem". Dwa inne samochody uszkodzone

Żarty z kobiet za kierownicą to już klasyka internetu. W prawdziwym życiu brawurowa i nieodpowiedzialna jazda tyczy się też mężczyzn. Ale co, gdy "za kółko" wsiada... 13-letnia dziewczynka? Przypadek z minionego weekendu z Olsztyna pokazała, że nic dobrego z tego nie wynika.

Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przekazał, że w niedzielę (7 sierpnia) wieczorem dyżurnego poinformowano o uszkodzeniu dwóch samochodów na osiedlu Zatorze. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji okazało się, że auta uszkodzone zostały podczas próby zaparkowania samochodu przez 13-latkę. - Dziewczynka nie tylko uszkodziła inne auta, ale też wbity w chodnik słupek zabezpieczający teren chodnika przed parkowaniem - poinformował Jurkun.

Auto, którym manewrowała nastolatka należało do jej ojca. Według poczynionych już przez policję ustaleń dziewczynka raczej nie jeździła po mieście samochodem, a wsiadła za kierownicę tylko po to, by zaparkować. Zebrane w tej sprawie materiały policja przekaże sądowi rodzinnemu.

CZYTAJ TEŻ: Mężczyzna bez spodni i butów zwrócił uwagę policjantów. "Zawód miłosny" pchnął go do desperackiego kroku

Sonda
Myślisz, że jesteś lepszym kierowcą niż inni?
Tego się nie spodziewali. Policjanci polowali na pieszych i rowerzystów z drona!