Olsztyn: Był tak pijany, że nie mógł mówić i chodzić. W takim stanie pojawił się pracy

Alkohol
Autor: Pixabay Pijany pracownik firmy budowlanej w Olsztynie. 48-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni mężczyzna. W takim stanie przyszedł on do pracy w firmie budowlanej. Miał problemy z chodzeniem i mówieniem. Zaniepokojony pracodawca najpierw powiadomił pogotowie, ponieważ 48-latek skarżył się na swoje samopoczucie.

W poniedziałek (1 marca) po godzinie 10:00 policjanci przyjęli zgłoszenie o pracowniku firmy budowlanej, który mógł podjąć obowiązki służbowe znajdując się w stanie nietrzeźwości. O niepokojącym stanie swojego podwładnego, służby zaalarmował pracodawca 48-latka. Zanim na miejsce przyjechała policja, pierwsi interweniowali ratownicy medyczni, ponieważ zgłoszenie dotyczyło mężczyzny w złym stanie zdrowotnym.

Okazało się, że gorsze samopoczucie mężczyzny wynikało z silnego upojenia alkoholowego. 48-latek był tak pijany, że mężczyzna miał trudności w poruszaniu się czy wysławianiu. Mężczyzna trafił prosto do izby wytrzeźwień, gdzie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w swoim organizmie. Alkomat wykazał obecność ponad 3 promili alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń 48-latkowi może grozić kara aresztu lub grzywny. Nieodpowiedzialny mężczyzna musi również się liczyć ze zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy, do czego ma prawo jego pracodawca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tym razem mu się nie upiekło! Pijany piekarz piekł ciastka. Miał 3,5 promila

WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE