Olsztyn. Dwoje nastolatków nie żyje. Ich oskarżony kolega zmienia decyzję!

i

Autor: OSP w Barczewie Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie ruszył proces Pawła J., oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków.

Olsztyn. Dwoje nastolatków nie żyje. Ich oskarżony kolega zmienia decyzję!

2022-03-01 14:40

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie ruszył proces Pawła J., oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków. W nocy 12 kwietnia jechał on trasą Biedowo-Barczewko pod Olsztynem, wioząc trzy inne osoby, w tym 18-latkę i 16-latka. W pewnym momencie jego skoda wypadła z drogi i uderzyła w słup energetyczny. Dwoje nastolatków zginęło.

Olsztyn. Dwoje nastolatków nie żyje. Ich oskarżony kolega zmienia decyzję!

Jak informuje Olsztyn.com.pl, Paweł J., oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków, stanął przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. W nocy 12 kwietnia 19-latek siedział za kierownicą skody felicii, podróżując trasą Biedowo-Barczewko pod Olsztynem. Razem z nim podróżowały jeszcze trzy osoby: zajmujący fotel pasażera z przodu 31-latek oraz 18-latka i 16-latek, którzy siedzieli z tyłu auta. Jak informuje prokuratura w Olsztynie, z uwagi na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oskarżony stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i wypadł z trasy, uderzając w pobliski słup energetyczny. W wyniku wypadku 18-latka i 16-latek zginęli na miejscu, a Paweł J. i 31-latek zostali ranni i trafili do szpitala - uderzenie było tak silne, że drugi z mężczyzn wyleciał przez szybę. To nie wszystko, bo później okazało się, że 19-latek prowadził skodę, nie mając uprawnień, a do tego znajdował się pod wpływem alkoholu - 0,9 promila - i amfetaminy.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

- Policyjnym alkomatem udało się natomiast zbadać stan trzeźwości 31-letniego pasażera – był on kompletnie pijany, w jego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu - informowała policja w Olsztynie.

Jak podaje Olsztyn.com.pl, na pierwszej rozprawie, która odbyła się przed sądem w Olsztynie w poniedziałek, 28 lutego, Paweł J. zmienił swoją wcześniejszą decyzję. W toku postępowania prokuratorskiego mężczyzna nie przyznał się do zarzutu spowodowania wypadku, w którym zginęło dwoje nastolatków, zasłaniając się tym, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Tym razem przyznał się do winy, choć odmówił składania wyjaśnień. Sąd przesłuchał za to oskarżycieli posiłkowych i kilku świadków wypadku spod Olsztyna. Kolejną rozprawę zaplanowano na 11 kwietnia.

Czytaj też: Kobieta i mężczyzna zginęli na drodze! Koszmar pod Działdowem [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Nocna makabra pod Kętrzynem! Mężczyzna zginął w zmiażdżonym mercedesie [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Olsztyn. 20-latka staranowała tira i busa doszło do tragedii. 40-latek nie żyje. "Sprawa ma skomplikowany charakter"

Sonda
Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?
Jechał jak szalony i nie miał prawa jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE