Biedronka

i

Autor: Wikipedia/Artur Andrzej

Olsztyn: koronawirus w Biedronce! COVID-19 atakuje też szkoły i szpitale!

2020-09-10 13:57

Koronawirus atakuje warmińsko-mazurskie szkoły i szpitale. Z kolei w Olsztynie zarażony jest jeden z pracowników sklepu Biedronka mieszący się przy ulicy Wyszyńskiego. W których szkołach i szpitalach na Warmii i Mazurach są osoby zarażone COVID-19? Sprawdź szczegóły!

Koronawirus w Olsztynie. Zakażony pracownik "Biedronki"

Zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Biedronki przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. — Ze względu na pozytywny wynik testu u jednego z pracowników tej placówki osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt zostały poddane kwarantannie, co jest ścisłą realizacją wytycznych Sanepidu. Ponadto z naszej inicjatywy sklep zostanie poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i dokonywanie zakupów w nim nie łączy się z ryzykiem — powiedziała dla "Gazety Olsztyńskiej" Anna Szuba, kierownik operacji i sprzedaży w sieci Biedronka.

Koronawirus w szkołach i szpitalach na Warmii i Mazurach

Koronawirus pojawia się w kolejnych szpitalach na Warmii i Mazurach. Jak powiedział dla portalu "Twój Kurier Olsztyński" szef lokalnego sanepidu Janusz Dzisko, zakażenie COVID-19 wykryto u pacjenta oddziału chirurgicznego szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, a także pielęgniarki szpitala w Ostródzie oraz pacjenta oddziału kardiologicznego szpitala miejskiego oraz lekarza Szpitala MSWiA w Olsztynie.

Coraz więcej zakażeń koronawirusem jest również w warmińsko-mazurskich szkołach i przedszkolach. Służby sanitarne potwierdziły zachorowania u uczniów oraz przedszkolaków placówek w Ostródzkie i Rozogach. Szkoła w Rozogach przejdzie na nauczanie hybrydowe, zaś klasa dziecka, u którego wykryto COVID-19 - będzie uczyć się zdalnie.

Z powodu zakażeń koronawirusem hybrydowe nauczanie prowadzone jest m.in. w trzech szkołach olsztyńskich oraz placówkach w Ostródzie, Iławie i Działdowie.

Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?
Zmarł Gienek Loska
Nasi Partnerzy polecają