Policyjne podsumowanie wakacji. Tragiczny czas na drogach i wodach Warmii i Mazur

2020-09-09 19:12 SCH
Trójkąt ostrzegawczy, wypadek
Autor: Pixabay Policja na Warmii i Mazurach podsumowała tegoroczne wakacje na wodach i drogach.

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali akcję "Bezpieczne wakacje 2020". Funkcjonariusze podkreślają, że tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas ze względu na epidemię koronawirusa. Mundurowi musieli dbać nie tylko o bezpieczeństwo na drogach i wodach, ale również pilnować przestrzegania zasad sanitarnych.

Wakacje na wodach Warmii i Mazur. Życie straciło 19 osób

W wakacje policjanci przede wszystkim zwracają uwagę na bezpieczeństwo na wodach. Warmia i Mazury to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski przez turystów. Nie inaczej było w tym roku, mimo epidemii koronawirusa. Sezon żeglugowy ciągle trwa i kończy się dopiero 30 września. Podczas sezonu rozpoczętego 1 maja, warmińsko-mazurscy policjanci interweniowali ponad 700 razy. Wylegitymowano 1800 osób.

Funkcjonariusze ujawnili ponad tysiąc wykroczeń na obszarach wodnych i terenach przywodnych, zatrzymali blisko 40 pijanych sterników łodzi motorowych i 21 pijanych sterników innych jednostek pływających. Podczas tegorocznych wakacji na Warmii i Mazurach utonęło 19 osób.

Wakacje na drogach Warmii i Mazur. 27 osób zginęło w wypadkach

Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczne podróże na drogach Warmii i Mazur. Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy skontrolowali blisko 46 tysięcy pojazdów w tym 546 autobusów i prawie 1500 motocykli. Powodem blisko 16 600 kontroli drogowych było przekroczenie prędkości. Od 26 czerwca do 31 sierpnia na drogach regionu doszło do 265 wypadków drogowych, w których zginęło 27 osób, a 307 zostało rannych.

W porównaniu do analogicznego okresu z 2019 roku odnotowano spadek liczby wypadków (278), ofiar śmiertelnych (32) oraz rannych (365). Podczas wakacji 2020 policjanci ujawnili 833 pijanych kierowców.

Policja prosi o pomoc w znalezieniu złodzieja robota koszącego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Utonięcia na Mazurach. ZOBACZ WIĘCEJ