Śmierć na Mazurach! Na jeziorze Jagodne Wielkie utonął turysta z Podlasia! "Wzywał pomocy"

2020-07-31 13:04 SCH
Jezioro Jagodne Wielkie
Autor: Pixabay Nad jeziorem Jagodne Wielkie na Mazurach utonął 44-letni turysta z Podlasia.

Utonięcie na Mazurach! Na jeziorze Jagodne Wielkie niedaleko Giżycka życie stracił 44-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Mężczyzna spędzał nad wodą wolny czas z rodziną. Kilka minut po wejściu do wody zaczął wzywać pomocy. Inni żeglarze i członkowie rodziny nie zdołali uratować 44-latka.

Utonięcie w jeziorze Jagodne Wielkie

44-letni mężczyzna utonął w jeziorze Jagodne Wielkie niedaleko Giżycka. Do zdarzenia doszło w czwartek (30 lipca). Mieszkaniec województwa podlaskie spędzał z rodziną na łodzi. W pewnym momencie 44-latek wskoczył do wody popływać.

Po kilku minutach mężczyzna zaczął wzywać pomocy, ponieważ nie mógł utrzymać się na powierzchni wody. Na ratunek ruszyli członkowie rodziny i inni żeglarze, jednak pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować 44-latka.

Fatalny tydzień na mazurskich jeziorach

To pierwsze utonięcie w powiecie giżyckim tego lata. Niestety, tylko w ostatnich kilku dniach na mazurskich jeziorach życie straciło kilka osób. W środę (29 lipca) na jeziorze Gielądzkim dryfowało ciało 68-letniego mężczyzny. Zwłoki zauważyła przypadkowa osoba.

Dzień wcześniej w Mikołajkach zginął 41-letni mężczyzna, który skoczył do wody z kładki dla pieszych nad przesmykiem łączącym jeziora Mikołajskie i Tałty. Z kolei w niedzielę (26 lipca) na jeziorze Dargin w miejscowości Pieczarki utonął 18-latek. Mężczyzna był obywatelem Szkocji, który przyjechał ze znajomymi na wakacje na Mazury.

Policja apeluje o rozwagę nad wodą

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale również mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku nietrudno o tragedię.

Potrącenie pieszego w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.