Koronawirus: REKORD ZAKAŻEŃ w Polsce, duży wzrost zachorowań na Warmii i Mazurach!

2020-07-31 10:46 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS

Koronawirus w Polsce. Piątek (31 lipca) znowu jest dniem z rekordową liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 zarażonych. 9 z tych osób pochodzi z Warmii i Mazur. COVID-19 rozprzestrzenia się po całym naszym regionie! Kim są pacjenci? Sprawdź szczegóły!

Koronawirus: nowe zakażenia na Warmii i Mazurach, krajowy rekord

657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Tak dużego przyrostu dziennego nie było w Polsce od początku epidemii. 9 z tych osób pochodzi z Warmii i Mazur. Pacjenci pochodzą z róznych części naszego regionu. Zarażona została młoda kobieta z Olsztyna, mężczyzna w średnim wieku z Elbląga, młoda kobieta z powiatu kętrzyńskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostródzkiego, młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu nidzickiego.

Są też 3 osoby z powiatu iławskiego, gdzie zakażonych jest najwięcej (66 przypadków): starszy mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku. W sumie na Warmii i Mazurach już 362 osoby zachorowały na koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. 45 tysięcy chorych, ponad 1,7 tysiąca ofiar

Coraz więcej jest też ozdrowieńców. Wyzdrowiały dwie kobiety w średnim wieku z powiatu ostródzkiego oraz kobieta w średnim wieku z powiatu piskiego. W sumie w woj. warmińsko-mazurskim już 260 osób wygrało walkę z COVID-19. Od początku epidemii na Warmii i Mazurach z powodu koronawirusa zmarło 2 pacjentów. W sumie na COVID-19 w Polsce zachorowało już 45688 osób, zaś 1716 pacjentów zmarło.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.