Warmińsko-Mazurskie: Makabra nad jeziorami. Nie żyje 34-latek! 13-letni chłopiec ciężko ranny

Śmierć 34-latka na jeziorze Tałty
Autor: wm.policja.gov.pl Zderzenie łodzi motorowej i skutera wodnego. Zginął 34-letni mężczyzna.

W sobotę nad jeziorem Tałty po zderzeniu skutera wodnego z motorówką zginął 34-letni mężczyzna. Z kolei nad jeziorem Dadaj po poważnym wypadku 13-letni chłopiec wylądował w szpitalu.

Tragiczny bilans sobotniego popołudnia. Nad jeziorem Tałty zginął 34-letni mężczyzna, który na skuterze wodnym zderzył się z motorówką. Na miejscu interweniowali ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę (15 sierpnia). Z ustaleń policjantów wynika, iż łódź typu „Baja” płynąca w kierunku Mikołajek zderzyła się ze skuterem wodnym płynącym z przeciwka. W wyniku zderzenia sternik skutera wpadł do wody i stracił przytomność. Na miejscu pracował zespół z karetki wodnej, próbując przywrócić funkcję życiowe mężczyzny. Po długotrwałej reanimacji stwierdzono zgon 34-latka.

Z ustaleń służb wynika, że zarówno sternik, jak i pasażerowie łodzi motorowej byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Również w weekend, nad jeziorem Dadaj doszło do wypadku 13-letniego chłopca. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 13-latek pływał po jeziorze wspólnie z 47-letnim właścicielem skutera. W pewnym momencie, zamienili się miejscami – za sterem skutera usiadł 13-letni chłopiec.

Korzystanie z takiego sprzętu jest możliwe jedynie przez osobę posiadającą specjalne uprawnienia. W chwili, gdy 13-latek siedział za kierownicą skutera wodnego, dodał on gazu, na skutek czego 47-letni mężczyzna wpadł do wody, pozostawiając tym samym 13-latka zdanego samego na siebie. Skuter wodny wraz z nastolatkiem z dużą prędkością zmierzał w kierunku brzegu, przepłynął przez trzciny i ostatecznie uderzył o brzeg, z którego maszyna została wybita w górę na kilka metrów po czym uderzyła w pobliskie drzewo. Na skutek tego wypadku 13-latek doznał ciężkich obrażeń ciała.

Wesoły żniwiarz i inne deweloperskie absurdy. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 90

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.