Jezioro Łańskie. Utonął 28-letni mężczyzna! Ciało wyłowiono po czterech dniach! [ZDJĘCIA]

2020-08-18 12:28 SCH

Tragedia na Jeziorze Łańskim niedaleko Olsztyna. Utonął 28-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wraz z dwoma kolegami wybrał się na ryby. W pewnym momencie łódź, którą płynęli mężczyźni, przechyliła się i znalazła na dnie. Dwóch mężczyzn zdołało się uratować. 28-latka, który nie potrafił pływać, poszukiwano przez cztery dni. W poniedziałek (17 sierpnia) odnaleziono ciało.

Jezioro Łańskie. Utonięcie 28-latka

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek (14 sierpnia) około południa, po tym jak 28-latek wraz ze swoimi kolegami wypłynęli łodzią na ryby. Mężczyźni zabrali ze sobą wędki oraz narzędzia niezbędne do połowu ryb. Niestety, żaden z nich nie wziął ze sobą wiosek i kapoków.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 28-letni mężczyzna w pewnym momencie stanął na krawędzi łódki, która przechyliła się na bok i ostatecznie wywróciła do góry dnem. Łódź po chwili znalazła się na dnie jeziora Łańskiego, którego głębokość w niektórych miejscach sięga 50 metrów.

Utonięcie 28-latka. Ciało znalezione w Jeziorze Łańskim

Trzej mężczyźni znaleźli się w wodzie. Dwaj z nich próbowali utrzymać 28-latka na powierzchni, ale nie udało im się. Młody mężczyzna, który nie umiał pływać, zniknął pod taflą wody, a pozostali zaczęli płynąć w kierunku brzegu, wołając o pomoc. Zanim dopłynęli do brzegu, służby ratunkowe były już w drodze. Dwóch mężczyzn, którym udało się uratować, mieli w organizmie promil alkoholu.

Akcja ratownicza trwała kilka dni. W działaniach brali udział m.in. nurkowie ze straży pożarnej z Olsztyna oraz strażacy z Giżycka. Niestety, w poniedziałek (17 sierpnia) stało się najgorsze. Z jeziora wyłowiono ciało 28-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.

Korea Północna zaatakowała Izrael!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.