Kikity, Jezioro Luterskie: Makabryczny wypadek samolotu. Dwie osoby zginęły [ZDJĘCIA]

2020-08-16 13:27 Bartosz Wojsa

Dwie osoby zginęły w makabrycznym wypadku samolotu, do którego doszło w miejscowości Kikity (województwo warmińsko-mazurskie), obok Jeziora Luterskiego. Katastrofa lotnicza z udziałem awionetki zakończyła się całkowitym zniszczeniem małego samolotu. Policjanci udostępnili przerażające zdjęcia z wypadku!

W sobotę (15 sierpnia) w godzinach wieczornych doszło do makabrycznego wypadku małego samolotu (awionetki) w miejscowości Kikity, nad Jeziorem Luterskim. To województwo warmińsko-mazurskie. Służby otrzymały informację o wypadku o godz. 21:30, ale wrak znaleziono dopiero koło 23:00, ponieważ poszukiwania były utrudnione z uwagi na późną porę i trudny do przeczesania teren. Niestety, na miejscu potwierdziło się, że zginęły dwie osoby: 73-letni pilot pochodzący z woj. wielkopolskiego i 39-letnia pasażerka z woj. mazowieckiego. Maszyna została niemal całkowicie zniszczona. 

- Doszło do upadku z wysokości samolotu dwuosobowego, co spowodowało jego całkowite zniszczenie. Wskutek zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące samolotem - przekazał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu kpt. Adam Rybicki, cytowany przez TVN24. W akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej w Olsztynie oraz cztery zastępy OSP, a także policjanci, przedstawiciele Nadleśnictwa Wipsowo oraz prokurator. 

Śledczy będą teraz badać szczegółowe okoliczności zdarzenia, w tym przyczyny wypadku. 

Policja pobiła mnie aż dostałem zawału.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.