Olsztyn nie ma litości dla przyszłych kierowców! Czy w Olsztynie łatwo zdać egzamin na prawo jazdy?

2020-05-29 8:51 SCH

Egzamin na prawo jazdy w miastach wojewódzkich. W którym mieście wojewódzkim jest najłatwiej, a w którym najtrudniej zdać egzamin na prawo jazdy? Jak na tle innych plasuje się Olsztyn? Z analizy statystyk Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD) wynika, że stolica woj. warmińsko-mazurskiego nie jest zbyt przyjazna dla przyszłych kierowców.

Egzaminy na prawo jazdy w miastach wojewódzkich. Jak wypada Olsztyn?

W Olsztynie przyszłym kierowcom problemy sprawia zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. W stolicy Warmii i Mazur egzamin teoretyczny zdaje 55,1 proc. kursantów. Mniejszy odsetek odnotowano tylko w dwóch miastach wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim (48,8 proc.) i Opolu (52, 3 proc.). Najwyższy współczynnik jest w Lublinie (58,9 proc.).

Równie trudno w Olsztynie jest z egzaminem praktycznym. Zdaje go 34 proc. kursantów. Daleko nam do liderów zestawienia polskich miast, czyli Jeleniej Góry i Ostrołęki. Tam egzaminy praktyczne zdaje ponad 50 proc. kursantów.

Szczegółowe statystyki dotyczące zdawalności egzaminów praktycznych i teoretycznych na prawo jazdy znajdziecie w naszej galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

37 nowych autobusów elektrycznych wyjedzie w przyszłym roku na ulice Poznania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.